Spodnie brązowe moje podajcie jest. . . Dobra wojennych. . . Statków brytyjskich 12 kapitanie woła: gniazda bocianiego z majtek momencie tym w lwy. . . Jak walczą wszyscy i upada nie załogi duch to ranny jest kapitan że widać nie gdy a krwi plam widać nie koszuli czerwonej na a ranić przecież mnie mogą to statek na napadamy jak bo koszulę. Czerwoną pan zakłada zawsze "akcje" na dlaczego kapitanie. Pyta: marynarzy z jeden "akcjach" takich kilku po ich był statek i rzezi straszliwej abordażu dokonali koszulę założył znów koszulą. . . Czerwoną moją podajcie jest. Dobra horyzoncie. Na towarowy statek kapitanie woła: gniazda bocianiego z majtek towarowy statek drugi się pojawia horyzoncie na nagle dalej płyną ich był statek i rzezi straszliwej abordażu dokonali koszulę założył kapitan koszulę. . . Czerwoną moją podajcie jest. Dobra horyzoncie. Na towarowy statek kapitanie woła: gniazda bocianiego z majtek towarowy statek się pojawia horyzoncie na nagle rudobrodego kapitana straszliwego piracki statek sobie płynie 1497 rok

Czy się przydało?

Kawały o marynarzach i morzu

Rok 1497. Płynie sobie statek piracki straszliwego kapitana Rudobrodego. Nagle na horyzoncie pojawia się statek towarowy. Majtek z bocianiego gniazda woła:
- Kapitanie statek towarowy na horyzoncie!
- Dobra jest! Podajcie moją czerwoną koszulę!!!
Kapitan założył koszulę, dokonali abordażu, straszliwej rzezi i statek był ich. Płyną dalej. Nagle na horyzoncie pojawia się drugi statek towarowy.
Majtek z bocianiego gniazda woła:
- Kapitanie statek towarowy na horyzoncie!
- Dobra jest! Podajcie moją czerwoną koszulą!!!
Znów założył koszulę, dokonali abordażu, straszliwej rzezi i statek był ich. Po kilku takich "akcjach", jeden z marynarzy pyta:
- Kapitanie! Dlaczego na "akcje" zawsze zakłada pan czerwoną koszulę?
- Bo jak napadamy na statek, to mogą mnie przecież ranić, a na czerwonej koszuli nie widać plam krwi. A gdy nie widać, że kapitan jest ranny, to duch załogi nie upada i wszyscy walczą jak lwy!!!
W tym momencie majtek z bocianiego gniazda woła:
- Kapitanie 12 brytyjskich statków wojennych!!!
- Dobra jest!!! Podajcie moje brązowe spodnie.