Definicja Screwdriver. Czym jest drink - popularna wódka z sokiem pomarańczowym, ma bardzo ciekawą.

screwdriver co to jest

Czy przydatne?

Definicja Screwdriver

Co to znaczy SCREWDRIVER: Ten nadzwyczajnie prosty drink - popularna wódka z sokiem pomarańczowym, ma bardzo ciekawą historię. Jego nazwa znaczy śrubokręt, co może wydawać się bardzo dziwne mając na względzie smak i wygląd napoju. Historia związana z tą nazwą jest następująca: podawano go amerykańskim robotnikom pracującym w latach 40. na platformach wiertniczych w Iranie. Pewnego dnia zabrakło łyżeczek do mieszania tego drinka, bez dłuższego zastanowienia zaczęto mieszać wódkę i sok pomarańczowy tym, co znaleziono w skrzynce z narzędziami, a doskonale nadawał się do tego właśnie śrubokręt. Alternatywna historia (nadesłana poprzez użytkownika bazyli_szek): Rzecz działa się w Ameryce, na ogromnej budowie. Dyrektor spółki przyjechał z wizytacją. Wizytacja przebiegła pomyślnie, postanowił więc wynagrodzić załogę, poczęstować robotników i kadrę. Poczęstował ich wódką, którą przywiózł na taką okoliczność. Budowlańcy mieli fason, nie pozostali dłużni, lecz na budowie alkohol był wzbroniony, zrewanżowali się więc tym co mieli - sokiem pomarańczowym. Wizyta była niezapowiedziana, do mieszania drinków użyto więc tego, co było pod ręką - śrubokrętów właśnie

Definicja Smak - Dobór Składników:
Co to jest się nadzwyczajnie smaczny należy poznać fizjologię napojów, a więc procesu łączenia się poszczególnych składników ze sobą. Powinny one być starannie dobrane pod względem smakowym, aromatycznym, jak screwdriver.
Definicja Striped Drink:
Co to jest efektowne short drinki pasiaste, które składają się z 3 do 12 kolejno nałożonych na siebie warstw o różnym ciężarze. Składniki w poszczególnych warstwach nie mogą się ze sobą mieszać i muszą różnić screwdriver.
Definicja Szklanka Toddy:
Co to jest Szklanka Toddy - ma pojemność 200-250 ml. Jej charakterystyczny kształt przypomina wazon posiadający ucho. Wytwarzana jest z żaroodpornego szkła dlatego podawane są w niej wszystkie gorące napoje screwdriver.
Definicja Struktura Drinka:
Co to jest złożona jest z trzech grup: bazy, trzonu i składników dodatkowych. Bazę tworzą przeważnie silne alkohole, które decydują o charakterze drinka, zadaniem trzonu i składników dodatkowych jest nadanie screwdriver.
Definicja Southern Comfort:
Co to jest objętość alkoholu 50%, amerykański likier na bazie bourbonu whisky, aromatyzowany brzoskwiniami, pomarańczami i ziołami screwdriver.

Czym jest Screwdriver znaczenie w Słownik definicji na S .

  • Dodano:
  • Autor: