Co to znaczy PYRRA słownik. Biografia matka rodzaju ludzkiego. Deukalion iP. po potopie zesłanym na.

Pyrra co to jest

Czy przydatne?

Definicja Pyrra

Co to jest PYRRA: wmit. gr. żona Deukaliona, córka Epimeteusza iPandory, matka rodzaju ludzkiego. Deukalion iP. po potopie zesłanym na świat poprzez Zeusa rzucając za siebie kamienie stworzyli nowych ludzi. Zkamieni P. powstawały kobiety, zkamieni Deukaliona mężczyźni. Zobacz także Deukalion
Definicja Podróż Do Kresu Nocy:
Co to jest która, okrzyknięta skandalem, zrewolucjonizowała współczesną prozę światową. Językiem ulicy, nie pozbawionym wulgaryzmów, obsceniczności ipotworności, Cline wyraził swój bunt wobec szablonowych pyrra.
Definicja Pan:
Co to jest pasterzy itrzód, syn Hermesa ijednej zcórek Dryopsa (albo nimfy Kallisto), wg przekazów pohomeryckich syn Penelopy. Przedstawiano go jako pół człowieka, pół zwierzę, demona opomarszczonej brodatej pyrra.
Definicja Parsifal, Perceval, Parzifal:
Co to jest arturiańskich, jeden zrycerzy Okrągłego Stołu (zobacz władca Artur), uosobienie czystości, pobożności iniekiedy naiwności; związany zwyprawami po św. Graal. Wg franc. bajki ludowej wychowywany pyrra.
Definicja Pandora:
Co to jest za pierwszą kobietę na ziemi (wg Hezjoda). Ulepiona zgliny poprzez Hefajstosa iAtenę na polecenie Zeusa, który chciał ukarać rodzaj ludzki za dokonaną poprzez Prometeusza kradzież ognia; wjej sercu pyrra.
Definicja Persefona, Kora:
Co to jest Podziemia, córka Demeter iZeusa, żona Hadesa. Gdy P. zbierała kwiaty na łąkach Enny na Sycylii, porwał ją zakochany wniej Hades. Demeter usłyszała krzyk córki, zrozpaczona wędrowała po całej Grecji pyrra.

Co to jest Pyrra znaczenie w Słownik bohaterów P .

  • Dodano:
  • Autor: