Co to znaczy SILLANPAA FRANS EEMIL słownik. Biografia Potomek ubogiej chłopskiej rodziny, zaczął.

Sillanpaa Frans Eemil co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sillanpaa Frans Eemil

Co to jest SILLANPAA FRANS EEMIL: powieściopisarz fiński, laureat Nagrody Nobla (1939). Potomek ubogiej chłopskiej rodziny, zaczął w1908 r. studia na wydziale biologii uniwersytetu helsińskiego, po czym po kilku latach porzucił naukę, aby poświęcić się poezji. Nigdy nie przestał pasjonować się biologią, czemu - jako monista - dał słowo przedstawiając człowieka jako integralną część natury, wpisaną wjej rytm. Tłem powieści S. jest prowincja Hme - rodzinne strony pisarza, bohaterami zaś biedni mieszkańcy wsi, októrych wartości decydują nie wykształcenie czy wiedza oświecie, lecz umiejętność do przeżywania głębokich uczuć, bogactwo emocji, wyobraźnia. Do najsłynniejszych utworów pisarza należą: Słońce życia (1916), Nuorenta nukkunt (1931), Droga człowieka (1932), Ludzie wnoc letnią (1934) i Nabożna nędza (1919) - najwybitniejsze dzieło S. - opowieść obiednym, prostym człowieku wciągniętym wwir wojennych wydarzeń, który, stojąc przed plutonem egzekucyjnym, zupełnie nie rozumie, za co ma umrzeć ioco toczy się wojna. Utwór przyniósł autorowi wielką popularność i dożywotnie stypendium ufundowane poprzez fiński rząd. Publikując dzieło wmomencie, gdy dominowały oceny wojny dokonywane zpozycji zwycięzców, S. dał dowód swojej ogromnej odwagi cywilnej jako poeta iczłowiek. Zmarł otoczony nimbem najwybitniejszego artysty fińskiego XX w
Definicja Stein Gertrude:
Co to jest powieściopisarka i eseistka. Kształciła się w stanach zjednoczonych ameryki w Radcliffe College, gdzie pod kierunkiem W. Jamesa studiowała psychologię; rozpoczęła także naukę na wydziale medycyny sillanpaa frans eemil.
Definicja Syzyf:
Co to jest Ajolosa, założyciel Koryntu (Efyry), najprzebieglejszy z ludzi, mąż Merope, jednej z Plejad, tata Glaukosa i Bellerofonta. Uwiódł Antikleję w przeddzień jej ślubu z Laertesem i spłodził z nią sillanpaa frans eemil.
Definicja Szewczenko Taras:
Co to jest rysownik. Pochodził z rodz. pańszczyźnianego chłopa. Po zgonu rodziców służył na dworze ziemianina Engelhardta, gdzie zauważono jego talent plastyczny i umożliwiono naukę sztuki malarskiej w Wilnie i sillanpaa frans eemil.
Definicja Shakespeare William:
Co to jest dramaturg, pisarz, aktor. Mało wiadomo opoczątkach życia itwórczości S. Dokonana rekonstrukcja biografii jest niekompletna, regularnie hipotetyczna. Urodził się wmiasteczku Stratford-on-Avon. Jego sillanpaa frans eemil.
Definicja Stracone Złudzenia:
Co to jest zajmująca centralne miejsce w Komedii ludzkiej. Opowiada losy dwóch przyjaciół, kontrastowo różnych, Dawida Secharda, idealisty marzącego o dokonaniu ogromnych wynalazków (B. nadał mu sporo swoich sillanpaa frans eemil.

Co to jest Sillanpaa Frans Eemil znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: