Co to znaczy MEDUZA słownik. Biografia dalekim Zachodzie, niedaleko Krainy Zmarłych. Okropną twarz.

Meduza co to jest

Czy przydatne?

Definicja Meduza

Co to jest MEDUZA: wmit. gr. jedna ztrzech gorgon, potworów mieszkających na dalekim Zachodzie, niedaleko Krainy Zmarłych. Okropną twarz M. otaczały węże zamiast włosów, wzrokiem przemieniała każdego wkamień. Jej siostry to Steno iEuryale; tylko M. była śmiertelna. Zginęła zręki Perseusza, który unikając jej spojrzenia, odciął jej głowę. Zkrwi M. narodzili się Pegaz iChryzaor
Definicja Mecenas, Maecenas Caius Cilnius:
Co to jest przyjaciel idoradca cesarza Oktawiana. Był opiekunem twórców, pisarzy ipoetów (między innymi Wergiliusza, Horacego, Propercjusza). Od nazwiska M. wywodzi się ustalenie mecenas - protektor sztuki meduza.
Definicja Medea:
Co to jest Ajetesa, króla Kolchidy iOkeanidy Idyi, wnuczka Heliosa, siostrzenica Kirke; czarodziejka. M. odgrywa istotną rolę wmicie o Argonautach; zakochana w Jazonie, wymogła na nim obietnicę poślubienia jej meduza.
Definicja Maeterlinck Maurice:
Co to jest dramaturg ieseista piszący wjęz. franc.; laureat Nagrody Nobla (1911). Wychowanek kolegium jezuickiego, zgodnie zżyczeniem rodziców zaczął studia prawnicze wGandawie. Kilkumiesięczny pobyt wParyżu meduza.
Definicja Mnich:
Co to jest G. Lewisa, obfitująca wzjawiska nadprzyrodzone, nie szczędząca makabrycznych iobscenicznych opisów. Mnich zakonu kapucynów wMadrycie, Ambrozjo, pada ofiarą demonicznej Matyldy owyglądzie Matki meduza.
Definicja MacLean Alistair Stuart:
Co to jest Brał udział wII wojnie światowej, służył wbrytyjskiej marynarce wojennej. Doświadczenia te wykorzystywał wwojenno-przygodowych powieściach, które zyskały szerokie grono czytelników, między innymi meduza.

Co to jest Meduza znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: