Co to znaczy SUPERVIELLE JULES słownik. Biografia regularnie powracał, studiował literaturę hiszp.

Supervielle Jules co to jest

Czy przydatne?

Definicja Supervielle Jules

Co to jest SUPERVIELLE JULES: franc. pisarz, nowelista i dramaturg. Ur. w Urugwaju, dokąd regularnie powracał, studiował literaturę hiszp. na uniwersytecie w Paryżu. W latach I wojny światowej, jako żołnierz formacji pomocniczych, przyczynił się do ujęcia Maty Hari. Zainteresowanie twórczością S. zapoczątkowały tomy: Poezje smutnej miłości (1919) i Przystanie (1922). W momencie przedwojennym powstały jego najwybitniejsze zbiory poetyckie: Grawitacje (1925), Niewinny galernik (1930), Nieznani przyjaciele (1934) i Baśń świata (1938). Z lat wojny pochodzą pisane w Urugwaju Poezje 1939-1945 (1946). Spośród późniejszych tomów na uwagę zasługują: Pamięć niepamiętliwa (1948) i Ciało tragiczne (1959). Jako nowelista S., autor Orfeusza i innych opowieści (1946), wielokrotnie nawiązywał do Biblii i mitologii. Istotną pozycję w dorobku pisarza zajmuje autobiograficzna powieść Człowiek pampasów (1923). Problemem, który powraca w utworach S., jest miejsce człowieka w przestrzeni, jego stosunek z Naturą i Kosmosem. Miejscami skłaniający się ku metempsychozie, pisarz wyprzedził nie wszystkie sformułowania filozofii egzystencjalnej. Na jęz. pol. utwory S. tłumaczyli: Z. Bieńkowski, J. Przyboś, J. Rogoziński, J. Zagórski i in
Definicja Stary Człowiek I Morze:
Co to jest Hemingwaya, która stała się fundamentem do przyznania pisarzowi w 1954 r. Nagrody Nobla za całokształt twórczości. Po blisko trzech miesiącach niepowodzeń staremu rybakowi, Santiago, udaje się złowić supervielle jules.
Definicja Schiller Friedrich Von:
Co to jest dramaturg, teoretyk teatru, w okolicy J.W.Goethego najznakomitszy reprezentant tak zwany klasyki weimarskiej. Urodził się wrodzinie felczera wojskowego. Książę wirtemberski Karol Eugeniusz zmusił S supervielle jules.
Definicja Sodoma I Gomora:
Co to jest wpobliżu M. Martwego, których mieszkańcy słynęli zniemoralności irozpusty. Za karę Bóg zesłał na nich deszcz ognia isiarki, amiasta zrównał zziemią. Zkatastrofy ocaleli jedynie Lot ijego rodzina supervielle jules.
Definicja Skrzydła Gołębicy:
Co to jest Londyn. Kate, piękna młoda kobieta, kocha się wubogim dziennikarzu Mertonie. Miłość ta ma nikłe szanse spełnienia, bo ciotka ijednocześnie opiekunka Kate, Maud Lowder, ma wobec bratanicy ambitniejsze supervielle jules.
Definicja Seferis Jorgos:
Co to jest uhonorowany Nagrodą Nobla (1963) za znakomite utwory liryczne, oddające pokłon światu starożytnych Hellenów . Miasto Smyrna (aktualnie Izmir) - miejsce urodzenia S. - znajdowało się w regionie supervielle jules.

Co to jest Supervielle Jules znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: