Co to znaczy ANNA KARENINA słownik. Biografia kobiety rozdartej pomiędzy potrzebą miłości.

Anna Karenina co to jest

Czy przydatne?

Definicja Anna Karenina

Co to jest ANNA KARENINA: realist. powieść psychol. L.N.Tołstoja opowiadająca olosach kobiety rozdartej pomiędzy potrzebą miłości aświadomością obowiązków, którym powinna pozostać wierna. Tytułowa bohaterka powieści jest żoną pysznego iwyrachowanego karierowicza. Jej małżeństwo nie jest udane. Pokochuje oficera Aleksego Wrońskiego, opuszcza dom, jednak nie chce odejść definitywnie, ponieważ wtedy na zawsze straci syna. Nie zgadza się na proponowa- ny poprzez Karenina rozwód. Wyjeżdża zWrońskim za granicę. Walczy oswoje szczęście, oprawo do miłości, której nie zaznała wmałżeństwie. Nie mogąc poradzić sobie psychicznie zzaistniałą sytuacją, popełnia samobójstwo rzucając się pod pociąg. Karenina jest jedną zpiękniejszych postaci żeńskich powstałych wliteraturze światowej. Autor, mimo że sympatyzuje zbohaterką, zmuszony jest ją potępić, zaniedbanie gdyż obowiązków małżeńskich na rzecz osobistego szczęścia doprowadza do życiowego dramatu wszystkich bohaterów. Swoistym porte-parole, wyrazicielem poglądów Tołstoja wpowieści jest Konstanty Lewin, który po poszukiwaniach iwewnętrznych rozterkach wrócił do tradycyjnej hierarchii wartości, zbliżył się do ros. ludu. Powieść kilkakrotnie ekranizowano: G.Brown (1935), A.Zardi (1968) iin
Definicja Adonis:
Co to jest cypryjskiego króla Tejasa (Kinyrasa) ijego córki Myrry (albo Smyrny), którą rozgniewana Afrodyta doprowadziła do kazirodztwa. Tejas, odkrywszy prawdę, chciał zabić córkę. Uciekająca Smyrna oddała się anna karenina.
Definicja Anakreont:
Co to jest wAzji Mniejszej. Piewca wina imiłości, autor literaturze erotycznej, głoszącej pochwałę maksymalnego zastosowania uciech życia, dostępnych człowiekowi w szczególności wmłodości. Tej hedonistycznej anna karenina.
Definicja Arka Przymierza:
Co to jest owymiarach 125 na 75 cm wyłożona złotem, wktórej Izraelici przechowywali Tablice Dekalogu. Przez A.P. Bóg objawiał własną obecność pośród ludu; stanowiła rodzaj ruchomego sanktuarium itowarzyszyła anna karenina.
Definicja Akademia Francuska:
Co to jest naukowe zajmujące się językiem ilit. franc. powołane w1653 r. wParyżu; najstarsza tego typu organizacja wnowożytnej Europie, od 1795 r. część Instytutu Francuskiego. A.F. wydaje między innymi anna karenina.
Definicja Acheron:
Co to jest zrzek świata podziemnego, poprzez którą dusze ludzkie musiały się przeprawić, aby otrzymać się do krainy zmarłych. Wody rzeki nieomal stały wmiejscu, były zamulone, ajej brzegi porośnięte trzcinami anna karenina.

Co to jest Anna Karenina znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: