Co to znaczy AMALTEJA, AMALTEA słownik. Biografia Zeusa; ukrywała go przed chcącym go pożreć.

Amalteja Amaltea co to jest

Czy przydatne?

Definicja Amalteja, Amaltea

Co to jest AMALTEJA, AMALTEA: wmit. gr.: 1. Nimfa, która wychowywała na Krecie małego Zeusa; ukrywała go przed chcącym go pożreć Kronosem. 2. Koza, która wskalnej grocie na Krecie karmiła małego Zeusa własnym mlekiem; wczasie zabawy Zeus złamał jeden róg A., pobłogosławił go własnymi boskimi rękami iobiecał, iż będzie on się zawsze wypełniał zbożem iowocami (róg obfitości). Ze skóry A.Zeus zrobił sobie zbroję - egidę
Definicja Alkajos:
Co to jest na wyspie Lesbos; artysta patriotycznych hymnów, pieśni miłosnych, biesiadnych iwojennych pisanych wdialekcie eolskim. Stworzył strofę zw. odeń alcejską. Około 150 zachowanych fragmentów jego amalteja, amaltea.
Definicja Arghezi Tudor, Właśc. Ion Theodorescu:
Co to jest Chłopska rodzina A. zamieszkała wBukareszcie, gdzie poeta ukończył gimnazjum Św. Sawy. Zpowodu braku pieniędzy podjął w1897 r. pracę laboranta wcukrowni Chitila pod Bukaresztem. W1899 r. wstąpił do amalteja, amaltea.
Definicja Achmatowa Anna Andriejewna:
Co to jest Wlatach 1910-18 była żoną poety N.S.Gumilowa, zktórym podróżowała po Europie. WParyżu była modelką Modiglianiego. Zadebiutowała jako członkini ugrupowania akmeistów tomikiem Wieczór (1912). Ogromną amalteja, amaltea.
Definicja Adam:
Co to jest praojciec wszystkich ludzi; wg starszej stosunku biblijnej Bóg ulepił go zprochu ziemi itchnął wjego nozdrza tchnienie życia , później dopiero powstały rajski ogród izwierzęta, które A. pomagał Bogu amalteja, amaltea.
Definicja Apulejusz, Lucius Apuleius:
Co to jest filozof iretor zMadaury (Numidia wAfryce). Wykształcenie zyskał wKartaginie iAtenach, wRzymie był adwokatem. Sławę zdobył jako nauczyciel wymowy. Autor fantastyczno-satyr. romansu Metamorfozy lub amalteja, amaltea.

Co to jest Amalteja, Amaltea znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: