Co to znaczy AMALTEJA, AMALTEA słownik. Biografia Zeusa; ukrywała go przed chcącym go pożreć.

Amalteja Amaltea co to jest

Czy przydatne?

Definicja Amalteja, Amaltea

Co to jest AMALTEJA, AMALTEA: wmit. gr.: 1. Nimfa, która wychowywała na Krecie małego Zeusa; ukrywała go przed chcącym go pożreć Kronosem. 2. Koza, która wskalnej grocie na Krecie karmiła małego Zeusa własnym mlekiem; wczasie zabawy Zeus złamał jeden róg A., pobłogosławił go własnymi boskimi rękami iobiecał, iż będzie on się zawsze wypełniał zbożem iowocami (róg obfitości). Ze skóry A.Zeus zrobił sobie zbroję - egidę
Definicja Apokryf:
Co to jest początkowo wodniesieniu do tekstów dostępnych jedynie członkom sekretnych stowarzyszeń isekt; potem służył chrześcijanom na ustalenie pism, których geneza iwartość rel. były niejasne. Odznacza się amalteja, amaltea.
Definicja Abe Ko-Bo-, Właśc. Abe Kimifusa:
Co to jest dramaturg, eseista. Życie A. już od wczesnego dzieciństwa wyznaczały ciągłe przeprowadzki (Tokio, Mandżuria), które wywołały, że poeta silnie odczuwał brak przynależności do konkretnego miejsca, co amalteja, amaltea.
Definicja Arka Przymierza:
Co to jest owymiarach 125 na 75 cm wyłożona złotem, wktórej Izraelici przechowywali Tablice Dekalogu. Przez A.P. Bóg objawiał własną obecność pośród ludu; stanowiła rodzaj ruchomego sanktuarium itowarzyszyła amalteja, amaltea.
Definicja Apollinaire Guillaume, Właśc. Wilhelm Apolinaris Kostrowicki:
Co to jest eseista iteoretyk sztuki. Syn pol. arystokratki iros. oficera, czołowa postać cyganerii paryskiej skupionej wdzielnicach Montmartre iMontparnasse. Przyjaciel Picassa, pozował wielkiemu kubiście do amalteja, amaltea.
Definicja Albee Edward Franklin:
Co to jest Dziecko nieznanych rodziców, adoptowany poprzez przedsiębiorcę teatralnego, R.A. Albeego. Po dwóch latach studiów wHartford przerwał naukę, aby wyruszyć do Europy ipodjąć pierwsze próby lit. Ogromnym amalteja, amaltea.

Co to jest Amalteja, Amaltea znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: