Co to znaczy ALKAJOS słownik. Biografia patriotycznych hymnów, pieśni miłosnych, biesiadnych.

Alkajos co to jest

Czy przydatne?

Definicja Alkajos

Co to jest ALKAJOS: gr. liryk zMityleny na wyspie Lesbos; artysta patriotycznych hymnów, pieśni miłosnych, biesiadnych iwojennych pisanych wdialekcie eolskim. Stworzył strofę zw. odeń alcejską. Około 150 zachowanych fragmentów jego utworów wydano wAntologii liryki greckiej (1955) iwzbiorze Liryka starożytnej Grecji (1984). Twórczość A.naśladowali między innymi Teokryt iHoracy
Definicja Atlas:
Co to jest zamieniony wgórę, syn Japeta iOkeanidy Klymen, jego bracia to Menojtios, Prometeusz iEpimeteus. Jako jeden ztytanów należał do pierwszego pokolenia bogów olimpijskich. Wwalce gigantów zbogami alkajos.
Definicja Archipelag GUŁag:
Co to jest ukazujący historię izasady funkcjonowania łagrów, wpisanych wros. mechanizm polit., analizujący okrutne systemy wymiaru sprawiedliwości wZSRR, opisujący ogrom cierpień ludzi, którzy trafili do alkajos.
Definicja Albee Edward Franklin:
Co to jest Dziecko nieznanych rodziców, adoptowany poprzez przedsiębiorcę teatralnego, R.A. Albeego. Po dwóch latach studiów wHartford przerwał naukę, aby wyruszyć do Europy ipodjąć pierwsze próby lit. Ogromnym alkajos.
Definicja Ajtmatow Czingis:
Co to jest tworzący wjęzykach kirgiskim iros. W1953 r. A. ukończył wyższą szkołę rolniczą, aw1958 Instytut Literacki im. Gorkiego. Pod koniec lat 80. objął funkcję red. naczelnego miesięcznika Inostrannaja alkajos.
Definicja Akademia Francuska:
Co to jest naukowe zajmujące się językiem ilit. franc. powołane w1653 r. wParyżu; najstarsza tego typu organizacja wnowożytnej Europie, od 1795 r. część Instytutu Francuskiego. A.F. wydaje między innymi alkajos.

Co to jest Alkajos znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: