Co to znaczy NABUCHODONOZOR słownik. Biografia rządami kraj osiągnęło szczyt rozwoju: podbił.

Nabuchodonozor co to jest

Czy przydatne?

Definicja Nabuchodonozor

Co to jest NABUCHODONOZOR: władca Babilonii wl.605-562 przed naszą erą, pod którego rządami kraj osiągnęło szczyt rozwoju: podbił Fenicję iSyrię, aw597 r. opanował Jerozolimę, osadzając na jej tronie Zedekiasza. Wnastępstwie stworzenia Izraelitów ponownie zyskał miasto, tym wspólnie zrównując je zziemią, nie szczędząc Świątyni Salomona. Przewarzająca część mieszkańców Jerozolimy została uprowadzona do Babilonu (moment tak zwany niewoli babilońskiej). N., uchodzącemu za utalentowanego architekta, przypisuje się między innymi zaprojektowanie słynnych wiszących ogrodów uznanych za jeden zcudów świata. Biblia donosi, iż pod koniec życia władca zapadł na tajemniczą chorobę, prawdop. umysłową, która objawiała się woryginalny sposób: "jadł trawę jak bydło, jego włosy urosły jak uorłów pierze, apaznokcie jak uptaków pazury". Wchorobie N. Żydzi dopatrywali się kary za wiarę wfałszywych proroków. Pokracznego inagiego władcę ukazał na akwareli W. Blake; słynna opera Verdiego Nabucco opowiada oBabilonie pod rządami N. 137 psalm Nad rzekami Babilonu, który kompozytor włączył do swojego dzieła, tłum spontanicznie zaintonował w trakcie jego pogrzebu
Definicja Nike:
Co to jest personifikacja Zwycięstwa. Wg Hezjoda córka tytana Pallosa inimfy Styks; zaliczała się do pierwszego pokolenia bogów, starszego od bóstw olimpijskich. N. przedstawiano jako kobietę zwieńcem na głowie nabuchodonozor.
Definicja Neruda Pablo, Właśc. Neftalí Ricardo Reyes Basualto:
Co to jest uhonorowany Nagrodą Nobla (1971) za poezję, która znadzwyczajną siłą wyraża los całego kontynentu . Tata N. był urzędnikiem kolejowym, amatka, która zmarła, gdy był niemowlęciem - nauczycielką. Od nabuchodonozor.
Definicja Na Wspak:
Co to jest Huysmansa, uznawana za biblię dekadentyzmu . Utwór ilustruje zagadnienie wyczerpania. Bohater, diuk Jan des Esseintes, ostatnia latorośl wielkiego rodu, zrażony do świata ucieka przed banałem nabuchodonozor.
Definicja Novak Slobodan:
Co to jest Rab, na której przebywał wdzieciństwie, zapłodniła artystyczną wyobraźnię pisarza, pojawiała się regularnie na kartach jego powieści. Zadebiutował jako pisarz w1943 r. wierszem ogłoszonym nabuchodonozor.
Definicja Nemezis:
Co to jest słusznej zemsty isprawiedliwego gniewu; córka Nyks (Nocy). Zeus, zakochany wN., pożądał jej, ale ona uciekała przybierając różne postacie; gdy przemieniła się wgęś, Zeus posiadł ją pod postacią nabuchodonozor.

Co to jest Nabuchodonozor znaczenie w Słownik bohaterów N .

  • Dodano:
  • Autor: