Co to znaczy SALOME słownik. Biografia Herodowi, iż obiecał ofiarować jej wszystko, czego zapragnie.

Salome co to jest

Czy przydatne?

Definicja Salome

Co to jest SALOME: wNT tancerka, której zmysłowy taniec tak spodobał się Herodowi, iż obiecał ofiarować jej wszystko, czego zapragnie. Za namową swojej matki, Herodiady, oskarżanej poprzez Jana Chrzciciela oniezgodne zprawem małżeństwo, S.zażądała od króla głowy Jana. Dalsze losy dziewczyny nie są znane; legenda mówi, iż zginęła wzamarzniętej rzece, adwie tafle lodu odcięły jej głowę. Postać S. pobudziła wyobraźnię wielu pisarzy iartystów; byli pośród nich: G. Flaubert, O. Wilde, S. Mallarm, G. Apollinaire, J. Kasprowicz; Tycjan przedstawił ją jako piękną dziewczynę wskąpym stroju; R. Strauss skomponował operę Salome opartą na tekście Wildea; powstał również balet La Tragedie de Salome F. Schmitta
Definicja Sand George, Właśc. Aurora Dupin De Dudevant:
Co to jest przyjaciółka F. Chopina i A. de Musseta. WParyżu, gdzie przebywała od 1831 r., związała się zbohemą artystyczną ilit. Do kręgu jej znajomych należeli: H. Heine, F. Liszt, G. Flaubert, bracia salome.
Definicja Swinburne Algernon Charles:
Co to jest pisarz, dramaturg i krytyk. Uczeń ekskluzywnej szkoły w Eton, student Oksfordu, zrezygnował z kontynuowania studiów, aby wieść życie światowca, obracając się w lit. kręgach Londynu. Na twórczość S salome.
Definicja Swift Jonathan:
Co to jest poeta i pamflecista, zdaniem A. Bretona artysta czarnego humoru. Urodzony w Dublinie, krótki czas przebywał w Anglii, gdzie sprawował funkcję sekretarza z angielskiego: męża stanu, sir W. Templea. W salome.
Definicja Steinbeck John Ernst:
Co to jest pochodzenia niem., laureat Nagrody Nobla (1962). Z wykształcenia i zamiłowania biolog, zanim osiągnął sukces pisarski, zarabiał na życie jako robotnik rolny, aptekarz, zbieracz owoców i dozorca salome.
Definicja Soyinka Wole:
Co to jest i pisarz piszący po z angielskiego:, laureat Nagrody Nobla (1986). Przyszedł na świat w murzyńskiej rodzinie w zach. Nigerii, gdy państwo ten należał jeszcze do imperium brytyjskiego. W 1954 r salome.

Co to jest Salome znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: