Kim jest Nabokov Vladimir twórczość. Kto to jest amerykański pochodzenia rosyjskiego, autor.

Kim był Nabokov Vladimir co co to jest

Czy przydatne?

Biografia Nabokov Vladimir

Kim był Nabokov Vladimir: 1899-1977 pseud.: Władimir Sirin Powieściopisarz amerykański pochodzenia rosyjskiego, autor opowiadań, pisarz, tłumacz. Pochodził z arystokratycznej rodziny. Wykształcenie zyskał na uniwersytecie w Cambridge, gdzie studiował slawistykę i romanistykę. Jako pisarz debiutował w 1916. Przebywał na emigracji, na początku mieszkał w Anglii, później w Berlinie i Paryżu. W okresie II wojny światowej wyjechał do Stanów Zjednoczonych, później przyjął amerykańskie obywatelstwo. W 1960 przybył do Europy i zamieszkał na stałe w Szwajcarii. Zajmował się robotą pisarską, przekładami, był również wykładowcą. Początkowo pisał po rosyjsku: Maszeńka (1926), Obrona Łużyna (1930), Zaproszenie na egzekucję (1938), później w języku angielskim. Pierwsza podręcznik napisana po angielsku to Prawdziwe życie Sebastiana Knighta (1941). Sławę przyniosła mu skandalizująca powieść Lolita (1955), opowiadająca historię związku dojrzałego mężczyzny z nastoletnią dziewczynką. Inne utwory tego pisarza to na przykład Blady ogień (1962), Zobacz na te arlekiny (1974), Opowiadania (1988). W swojej twórczości stosował parodię, pastisz, stylizację, wykorzystywał cytaty, prowadził skomplikowaną narrację
Definicja Naborowski Daniel:
Co to jest doktor, dyplomata. Pochodził z niezamożnej rodziny, ale zyskał wszechstronne wykształcenie. Studiował na kilku uniwersytetach: w Wittenberdze, Bazylei, Orleanie, Strasburgu i Padwie. Miał rozległe NABOKOV VLADIMIR.
Definicja Naruszewicz Adam:
Co to jest historyk, tłumacz. Pochodził ze zubożałej rodziny magnackiej. Studiował w akademii w Wilnie,a później w Lyonie. Był członkiem zakonu jezuitów. Należał do grona bliskich współpracowników króla NABOKOV VLADIMIR.
Definicja Niemcewicz Julian Ursyn:
Co to jest satyryk, dramatopisarz, powieściopisarz,działacz polityczny i socjalny. Pochodził ze średniozamożnej rodziny szlacheckiej o tradycjach patriotycznych. Uczęszczał do Szkoły Rycerskiej i był blisko NABOKOV VLADIMIR.

Autor i pisarz Nabokov Vladimir co zrobił w Biografia pisarzy N .

  • Dodano:
  • Autor: