Co to jest Granica. Czym jest John Locke]; Wszystko ma własne granice\. - [William Faulkner.

Granica co to jest

Czy przydatne?

Definicja Granica

Co to jest GRANICA: Granica państwie. Granica województwa. Granica powiatu. Granica pomiędzy wsią a miastem. Poprzez kilka lat przebywał za granicą. Mój brat mieszka od roku za granicą. Jechać za granicę (na przykład z polskiego Cieszyna do Czeskiego Cieszyna). W kolejne wakacje wyjeżdżam za granicę. Mieszkać za granicą, lecz: Powrócił z zagranicy (zagranica - państwa poza Polską).; nie mieć granic; Istnieje jakaś granica, za którą nie wolno przejść, za którą przestaje się być sobą. - [Zofia Nałkowska]; Kto zna własne granice, ten już jest w połowie mędrcem. - [John Galsworthy]; Mądrzy są wszyscy ci, którzy poznali zarówno potrzebę, jak i granice wiedzy wszelkiej i którzy zrozumieli, iż miłość jest większa niż wiedza. - [Paul Tillich]; Samotność, jaką człowiek może znieść i nie umrzeć, ma granice tak samo, jak napięcie elektryczne. - [William Faulkner]; Wiedza człowieka nie jest w stanie przekroczyć granic jego doświadczenia. - [John Locke]; Wszystko ma własne granice

Definicja Gafa:
Co to jest ´nietakt´: Popełnić straszną gafę GRANICA.
Definicja Gotować Się:
Co to jest stanie wrzenia; wzburzać się; przygotowywać się´, gotuję się, gotują się: W garnku gotowała się zupa. Na gazie gotowały się zioła. Kiedy to widzę, gotuje się we mnie krew. Gotujcie się do długiej GRANICA.
Definicja Głęboki:
Co to jest głęboki dół. Była zmęczona, więc błyskawicznie zapadła w głęboki sen. Głęboka wiara. W górach panowała głęboka cisza. Zapadło nagle głębokie milczenie. Wykazał się głęboką wiedzą i mądrością GRANICA.
Definicja Gospodyni:
Co to jest Gospodyni domu. Gospodyni domowa.; Gdzie wiele gospodyń, tam sień nie zamieciona.; Każda gospodyni radość wszystkim czyni.; Słabe w takiej gospodyni nadzieje, co śpi jeszcze, gdy kur pieje GRANICA.
Definicja Góra:
Co to jest znać góra Etna; góry Hindukusz, lecz: Babia Góra, Barania Góra, Góra Kościuszki, Góry Świętokrzyskie. Na podwórku stała góra śmieci, kamieni i błota. Sukienka miała u góry łagodny dekolt. Auto z GRANICA.

Czym jest Granica znaczenie w Słownik pisownia G .

  • Dodano:
  • Autor: