Co to znaczy WULGATA słownik. Biografia polecenie papieża Damazego I. Przewarzająca część tekstów.

Wulgata co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wulgata

Co to jest WULGATA: z łaciny przekład Biblii dokonany poprzez św. Hieronima na polecenie papieża Damazego I. Przewarzająca część tekstów została przetłumaczona z jęz. oryginalnych, hebrajskiego i aramejskiego, w części tłumacz skorzystał z istniejących już wersji starołacińskich, które jedynie uaktualnił. W XVI w. Kościół ostatecznie zaaprobował W. i potwierdził jej zgodność z oryginałem. W tłumaczeniach Biblii na jęz. narodowe autorzy regularnie opierali się na dziele św. Hieronima
Definicja Władca Pierścieni:
Co to jest Tolkiena, na którą składają się 3 tomy: Wyprawa (dosł. tłum. Drużyna Pierścienia), Dwie wieże i Powrót Króla; sztandarowe dzieło nurtu fantasy. Baśniowo-fantastycznej krainie, Śródziemie wulgata.
Definicja Wilbur Richard Purdy:
Co to jest Absolwent Amherst College i Harvardu. Prowadził wykłady z literatury na kilku amer. uniwersytetach. Walczył w trakcie II wojny światowej. Reakcją na wojenny zamęt był zbiorek wierszy The Beautiful wulgata.
Definicja Westalki:
Co to jest w starożytnym Rzymie dziewicze kapłanki, strzegące wiecznego ognia w świątyni Westy na Forum Romanum; otaczano je ogromną czcią wulgata.
Definicja Williams Tennessee:
Co to jest Potomek rodziny z Południa, pionierów walk z Indianami w stanie Tennessee, studiował na uniwersytetach w Missouri i Iowie. Zanim odniósł sukces lit., pracował między innymi jako urzędnik w fabryce wulgata.
Definicja Wielki Gatsby:
Co to jest tonie powieść F. Scotta Fitzgeralda, ukazująca pustkę amer. mitu sukcesu. Tytułowy bohater, Jay Gatsby, wiedzie wytworne życie za kapitał niewiadomego pochodzenia. W młodości kochał się w Daisy Fay wulgata.

Co to jest Wulgata znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: