Co to znaczy WU CHENG'EN słownik. Biografia przypisywanej Szy Nai-anowi (XIII w.) i Lo Kuan.

Wu Cheng'en co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wu Cheng'en

Co to jest WU CHENG'EN: poeta chiń. Pozostawił po sobie - w okolicy Szuei-huczuan przypisywanej Szy Nai-anowi (XIII w.) i Lo Kuan-czungowi (1330-1400), San-kuo-czy-jen-i Lo Kuan-czunga i Kin-Ping-Mei nieznanego autorstwa z końca XVI w. - jedną z 4 ogromnych chiń. powieści epoki Ming - Wędrówkę na Zachód (Si-ju-ki). Temat utworu zaczerpnął W. z rzeczywistej podróży buddyjskiego mnicha Han-tsanga, który wyprawił się w latach 629-45 do Indii po księgi buddyjskie konieczne do odnowy państwa. Pośrodku stuleci opis podróży Han-tsanga rozpoczął obrastać w legendy. Etapowo miejsce mnicha jako głównego bohatera wyprawy zajęła mityczna, święta małpa Sun Wu-kung, która uosabiała niespokojny umysł człowieka. Wędrówka..., pełna humoru, fantastyki, mocnych pierwiastków satyr., żywej akcji, wypełniona była istotnymi treściami filoz., stanowiła również ciętą satyrę na dwór cesarski. Perypetie małpy Sun Wu-kung stały się tematem licznych sztuk teatr.
, do dziś cieszących się sporym powodzeniem
Definicja Wang Szy-Fu:
Co to jest epoki Jan (mongolskiej). Z 15 napisanych poprzez W. dramatów do dnia dzisiejszego przetrwały trzy. Specjalne uznanie i sławę przyniósł W. dramat Opowieść zachodniego pawilonu (Si-siang-ki wu cheng'en.
Definicja Wędrówka Na Zachód:
Co to jest alegoryczno-satyryczna z XVI w. autorstwa Wu Czengena. Oparta po części na faktach (nawiązuje do stosunku mnicha buddyjskiego z podróży do Indii), opisuje przygody ekipy bohaterów, którzy wyruszają wu cheng'en.
Definicja Wiśniowy Sad:
Co to jest sztuka psychol., obrazująca przemiany społ. ros. wsi. Właścicielka zadłużonego majątku, Lubow Raniewska, źle prowadzi interesy, popada w ruinę, nie potrafi dostosować się się do nowych czasów wu cheng'en.
Definicja Walcott Derek:
Co to jest brytyjski pisarz i dramaturg, laureat Nagrody Nobla (1992). Potomek europejsko-afrykańskiej rodziny, przyszedł na świat na wyspie St. Lucia na Karaibach. Po ukończeniu miejscowej szkoły studiował na wu cheng'en.
Definicja Władca Pierścieni:
Co to jest Tolkiena, na którą składają się 3 tomy: Wyprawa (dosł. tłum. Drużyna Pierścienia), Dwie wieże i Powrót Króla; sztandarowe dzieło nurtu fantasy. Baśniowo-fantastycznej krainie, Śródziemie wu cheng'en.

Co to jest Wu Cheng'en znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: