Co to znaczy WOLKERS JAN słownik. Biografia rodzinie kalwińskiej, w swojej, w dużej mierze.

Wolkers Jan co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wolkers Jan

Co to jest WOLKERS JAN: holend. prozaik i rzeźbiarz. Wychowany w ortodoksyjnej rodzinie kalwińskiej, w swojej, w dużej mierze autobiograficznej, twórczości lit. dokonuje obrachunku z przeszłością, przywołując obraz ojca-tyrana, zrywając z dawnym wyznaniem i Bogiem, dowodząc wpływu wychowania na późniejsze życie. Do głownych powieści W. należą: Rachatłukum (1969), Krótko na jeża (1962), Powrót do Oestgeest (1965), Dodo (1974), Motyl trupia czaszka (1979), Brzoskwinia nieśmiertelności (1980) i Płonąca miłość (1981). Majątek pisarza obejmuje ponadto: zestaw opowiadań Wata cukrowa (1963), tom bajek z morałem i dokumentację własnego życia i twórczości, Strój roboczy (1971)
Definicja W Poszukiwaniu Straconego Czasu:
Co to jest powieściowy M. Prousta; arcydzieło lit. XX w., którym poeta dokonał przewrotu w zakresie struktury i narracji prozy powieściowej. Pierwszy tom cyklu, W stronę Swanna, wydany w 1913 r. nakładem wolkers jan.
Definicja Władca Much:
Co to jest powieść W. Goldinga. W rezultacie katastrofy morskiej grupka chłopców w wieku od 6 do 12 lat zostaje wyrzucona na bezludną wyspę. Dzieci zaprowadzają porządek właściwy cywilizacyjnym wzorom wolkers jan.
Definicja Williams Tennessee:
Co to jest Potomek rodziny z Południa, pionierów walk z Indianami w stanie Tennessee, studiował na uniwersytetach w Missouri i Iowie. Zanim odniósł sukces lit., pracował między innymi jako urzędnik w fabryce wolkers jan.
Definicja Wazow Iwan:
Co to jest prozaik. Czynnie zaangażowany w życie polit.-społ. ojczyzny, brał udział w stworzeniu kwietniowym 1876 r. Jego poezje, powieści, nowele, dramaty zabarwione były mocnymi akcentami dydaktycznymi wolkers jan.
Definicja Westalki:
Co to jest w starożytnym Rzymie dziewicze kapłanki, strzegące wiecznego ognia w świątyni Westy na Forum Romanum; otaczano je ogromną czcią wolkers jan.

Co to jest Wolkers Jan znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: