Co to znaczy WOLKERS JAN słownik. Biografia rodzinie kalwińskiej, w swojej, w dużej mierze.

Wolkers Jan co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wolkers Jan

Co to jest WOLKERS JAN: holend. prozaik i rzeźbiarz. Wychowany w ortodoksyjnej rodzinie kalwińskiej, w swojej, w dużej mierze autobiograficznej, twórczości lit. dokonuje obrachunku z przeszłością, przywołując obraz ojca-tyrana, zrywając z dawnym wyznaniem i Bogiem, dowodząc wpływu wychowania na późniejsze życie. Do głownych powieści W. należą: Rachatłukum (1969), Krótko na jeża (1962), Powrót do Oestgeest (1965), Dodo (1974), Motyl trupia czaszka (1979), Brzoskwinia nieśmiertelności (1980) i Płonąca miłość (1981). Majątek pisarza obejmuje ponadto: zestaw opowiadań Wata cukrowa (1963), tom bajek z morałem i dokumentację własnego życia i twórczości, Strój roboczy (1971)
Definicja White Patrick:
Co to jest laureat Nagrody Nobla (1973). Po dzieciństwie spędzonym w Sydney wyjechał do Anglii, gdzie na uniwersytecie w Cambridge studiował lit. z angielskiego:, niem. i franc. Brak powodzenia pierwszych wolkers jan.
Definicja Wharton William:
Co to jest którego twórczość zdobyła w Polsce szerokie grono wielbicieli. Urodził się w Filadelfii, a w latach 60. przeniósł się wspólnie z rodziną do Europy. Po pobytach we Francji, Niemczech, Hiszpanii wolkers jan.
Definicja Wilde Oscar Fingal O'Flahertie Wills:
Co to jest powieściopisarz, dramaturg i pisarz. Wybitnie uzdolniony, absolwent uniwersytetu w Oksfordzie, słynął z ekstrawaganckiego metody bycia. Przesadną dbałością o stroje, które przyozdabiał pawimi piórami wolkers jan.
Definicja Wenzl Oldřich:
Co to jest Urodził się w Mielniku, tam także ukończył gimnazjum. W okresie II wojny światowej był urzędnikiem koncernu Škoda w Pradze. Po zakończeniu wojny podjął studia na praskim Uniwersytecie Karola. W 1948 wolkers jan.
Definicja Wyspa Skarbów:
Co to jest R.L. Stevensona. Młody Jim Hawkins, narrator powieści, znalazłszy się w posiadaniu mapy z oznaczonym miejscem ukrycia skarbu kapitana Flinta, wyrusza na morze. Towarzyszą mu wspólnicy, lekarz Livesey wolkers jan.

Co to jest Wolkers Jan znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: