Co to znaczy WOJNA TROJAŃSKA słownik. Biografia w. przed naszą erą, jej powodem stało się porwanie.

wojna trojańska co to jest

Czy przydatne?

Definicja wojna trojańska

Co to jest WOJNA TROJAŃSKA: znana gł. dzięki Iliadzie i Odysei; wybuchła około XIII/XII w. przed naszą erą, jej powodem stało się porwanie poprzez Parysa pięknej Heleny, żony króla Sparty Menelaosa. Sprzymierzone wojska gr. pod wodzą Agamemnona wyruszyły przeciwko Troi. Grecy oblegali Troję poprzez 10 lat, o ich zwycięstwie zadecydował podstęp Odyseusza: upozorowali odstąpienie od murów, a pod bramami miasta pozostawili drewnianego konia, gdzie schowanych było 12 wojowników. Trojańczycy myśląc, że koń jest darem bogów, wciągnęli go do miasta, nocą z jego wnętrza wyszli Grecy i otworzyli bramy, dzięki czemu zdobyli Troję. Bohaterzy wojny to: Achilles, Patroklos, Odyseusz, Hektor
Definicja Wizyta Starszej Pani:
Co to jest Drrenmatta podejmujący temat nietrwałości zasad etycznych wobec potęgi pieniądza, krytykujący mieszczańską moralność. Do jednego z biednych, zadłużonych miasteczek w Szwajcarii przyjeżdża z Ameryki wojna trojańska.
Definicja W Dolinie Muminków:
Co to jest rozpoczynająca cykl opowieści o małych stworkach, Muminkach, które stały się ulubieńcami dzieci i dorosłych na całym świecie. Jannson wykreowała świat Muminków - miłych i szlachetnych trolli - które wojna trojańska.
Definicja Wallraff Hans Gunther:
Co to jest Należał do Ekipy 61, która dążyła do przedstawienia w poezji życia robotników, ukazania stosunków panujących w przemyśle. Współorganizował działalność ruchu tak zwany Kół roboczych, które były wojna trojańska.
Definicja Woolf Virginia:
Co to jest powieściopisarka i eseistka; z przekonań - feministka. Dorastała w otoczeniu intelektualistów odwiedzających dom jej ojca, L. Stephena, historyka lit. Słabe zdrowie uniemożliwiło W. uczęszczanie do wojna trojańska.
Definicja Witaj Smutku:
Co to jest F. Sagan; dramat psychologiczno-środowiskowy. Zazdrosna o kochankę ojca, piękną i błyskotliwą Annę, 17-letnia Cecylia, posługując się intrygą, doprowadza do rozpadu związku. Anna ginie w sytuacji wojna trojańska.

Co to jest wojna trojańska znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: