Co to znaczy WILBUR RICHARD PURDY słownik. Biografia Prowadził wykłady z literatury na kilku amer.

Wilbur Richard Purdy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wilbur Richard Purdy

Co to jest WILBUR RICHARD PURDY: pisarz amer. Absolwent Amherst College i Harvardu. Prowadził wykłady z literatury na kilku amer. uniwersytetach. Walczył w trakcie II wojny światowej. Reakcją na wojenny zamęt był zbiorek wierszy The Beautiful Changes (1947), który uznano za typowy przykład prądu formalistycznego w powojennej literaturze amer. Zarówno pierwszy tomik, jak i kolejne, Ceremony (1950), Things of This World (1956), Advice to a Prophet (1961), Walking to Sleep (1969), The Mind-Reader (1976), New and Collected Poems (1988), zaliczono do tego nurtu, a samemu poecie przyznano tytuł jego w najwyższym stopniu konsekwentnego reprezentanta. W. chętnie posługiwał się kunsztowną, tradycyjną metodą, która przywoływała z angielskiego: pisarzy metafizycznych z XVII w., lecz stanowiła również reakcję na zanik fundamentalnych wartości w powojennym świecie, była próbą przezwyciężenia trudności artystycznego wyrazu. Silnie zintelektualizowane, ironiczne, medytacyjne wiersze W. wyrażają afirmację życia. Twórczość poety, która niezmiennie utrzymana była w poetyce formalistycznej, spotkała się z krytyką autorów uprawiających wiersz otwarty, konfesyjny, ekspresjonistyczny (na przykład R. Bly, S. Plath), aczkolwiek w gruncie rzeczy stanowiła próbę odpowiedzi na podobne pytania nurtujące współczesność
Definicja Walcott Derek:
Co to jest brytyjski pisarz i dramaturg, laureat Nagrody Nobla (1992). Potomek europejsko-afrykańskiej rodziny, przyszedł na świat na wyspie St. Lucia na Karaibach. Po ukończeniu miejscowej szkoły studiował na wilbur richard purdy.
Definicja Wędrówka Na Zachód:
Co to jest alegoryczno-satyryczna z XVI w. autorstwa Wu Czengena. Oparta po części na faktach (nawiązuje do stosunku mnicha buddyjskiego z podróży do Indii), opisuje przygody ekipy bohaterów, którzy wyruszają wilbur richard purdy.
Definicja Whitman Walt:
Co to jest publicysta i eseista. Syn rolnika, wychowany w Brooklynie, inicjalnie porzucił szkołę, aby zarabiać na życie jako drukarz, nauczyciel, reporter i redaktor. Pracował dla czasopism: Daily Eagle wilbur richard purdy.
Definicja Wazow Iwan:
Co to jest prozaik. Czynnie zaangażowany w życie polit.-społ. ojczyzny, brał udział w stworzeniu kwietniowym 1876 r. Jego poezje, powieści, nowele, dramaty zabarwione były mocnymi akcentami dydaktycznymi wilbur richard purdy.
Definicja Wedy:
Co to jest bramińskie, stanowiące wspólnie z upaniszadami i brahmanami podstawę ind. literatury rel. W skład ustanowionego w IV w. przed naszą erą kanonu pism wedyjskich wchodzą 4 zbiory najstarszych tekstów wilbur richard purdy.

Co to jest Wilbur Richard Purdy znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: