Co to znaczy WHITMAN WALT słownik. Biografia w Brooklynie, inicjalnie porzucił szkołę, aby zarabiać.

Whitman Walt co to jest

Czy przydatne?

Definicja Whitman Walt

Co to jest WHITMAN WALT: amer. pisarz, publicysta i eseista. Syn rolnika, wychowany w Brooklynie, inicjalnie porzucił szkołę, aby zarabiać na życie jako drukarz, nauczyciel, reporter i redaktor. Pracował dla czasopism: "Daily Eagle", "Crescent", "Freeman" i "Times" na Brooklynie. W 1855 r. wydał własnym nakładem zestaw 12 poematów Źdźbła trawy, do którego sukcesywnie, pośrodku 30 lat, włączał następne cykle: Dzieci Adama, Kiść trzciny, Bicie werbli i Podróż do Indii. Zestaw przynosi entuzjastyczną pochwałę życia, zdrowia i energii; W. opiewa piękno natury i ludzkiego ciała, podejmuje temat miłości fizycznej i płodności, mówi o przyjaźni pomiędzy mężczyznami i o zgonu, która wiedzie do nowego życia. Tragiczna nuta pojawia się dopiero w wierszach opartych na doświadczeniach wojny secesyjnej. Do najsłynniejszych utworów zbioru należą: otwierający tom poemat Pieśń o sobie samym, Opiewam elektryczność ciała, erotyk Kobieta wyczekuje mnie, Z rozkołysanej bezkreśnie kolebki i elegia na zgon Lincolna Gdy bzy ostatnie kwitły na dziedzińcu. Pisarz, który w przedmowie do dzieła podjął się sławić Stany Zjednoczone, będące w swym ogromie "największym poematem", nigdy, nawet w trakcie wojny, nie zwątpił w ideał amer. demokracji (wiersz O Pionierowie!). Z nadzieją patrzył na "nowoczesnego człowieka", który miał utworzyć wspaniałą, pokojową cywilizację. W l. 1863-73 W. pracował jako urzędnik administracyjny w Waszyngtonie. Po ataku paraliżu opuścił stolicę i osiedlił się w Camden. Jeszcze za życia stał się postacią legendarną, budzącą zainteresowanie literatów i krytyków. Przysłużył się poetom awangardowym upowszechniając wiersz wolny. Na jęz. pol. utwory W. tłumaczyli między innymi: W. Horzyca, Z. Kubiak, J. Tuwim, S. Vincenz i J. Żuławski
Definicja Walpole Horace:
Co to jest angielskiego:, artysta powieści gotyckiej. Syn Roberta, premiera, absolwent ekskluzywnej szkoły w Eton i uniwersytetu w Cambridge. Członek parlamentu, w 1747 r. kupił posiadłość w Twickenham, gdzie whitman walt.
Definicja Wesele Figara:
Co to jest Beaumarchaisgo. Figaro, dowcipny i przebiegły sługa hrabiego Almavivy, w przeddzień swojego ślubu z Zuzanną, pokojówką hrabiny, nieoczekiwanie odkrywa w swoim panu rywala. Co więcej, hrabia zamierza whitman walt.
Definicja Wielki Gatsby:
Co to jest tonie powieść F. Scotta Fitzgeralda, ukazująca pustkę amer. mitu sukcesu. Tytułowy bohater, Jay Gatsby, wiedzie wytworne życie za kapitał niewiadomego pochodzenia. W młodości kochał się w Daisy Fay whitman walt.
Definicja Wisznu:
Co to jest Brahmy kluczowy bóg hinduizmu; utrzymujący przy życiu, zbawca i nauczyciel ludzi, pogromca potworów; legendy rozróżniają 10 inkarnacji W., między innymi: Manu, Krisznę, Ramę, Buddę i rybę Matsję. W whitman walt.
Definicja Wichrowe Wzgórza:
Co to jest nawiązująca do romantyzmu i poetyki romansu gotyckiego. W posępnej, lecz i urzekającej scenerii wrzosowisk hrabstwa Yorkshire rozgrywa się historia tragicznej miłości i nienawiści, osnuta na tle whitman walt.

Co to jest Whitman Walt znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: