Co to znaczy WHITE PATRICK słownik. Biografia dzieciństwie spędzonym w Sydney wyjechał do Anglii.

White Patrick co to jest

Czy przydatne?

Definicja White Patrick

Co to jest WHITE PATRICK: prozaik austral., laureat Nagrody Nobla (1973). Po dzieciństwie spędzonym w Sydney wyjechał do Anglii, gdzie na uniwersytecie w Cambridge studiował lit. z angielskiego:, niem. i franc. Brak powodzenia pierwszych utworów, między innymi Opowieści ciotki (1948), Żywych i umarłych (1941), skłonił W. do porzucenia literatury. Zajął się hodowlą i sprzedażą kwiatów. Ponownie sięgnął po pióro w 1951 r., kiedy zaczął pracę nad powieścią Drzewo człowiecze (1956), która rozsławiła imię pisarza na cały świat. Utwór stylizowany na przypowieść bibl. ukazuje mechanizm kształtowania się osobowości farmera, borykającego się z przeciwnościami losu. Pozycję pisarza utwierdziły następne powieści: Voss (1957); Wóz ognisty (1961) - obraz stosunków społ. w Australii, dokąd z ogarniętej wojną Europy dochodzą echa hitleryzmu; Wykolejeni (1964) i Węzeł (1966) - wyrażające sprzeciw wobec wszelkiej nietolerancji; Wiwisekcja (1970) i Oko cyklonu (1973) - opowieści o ludzkiej samotności. W dorobku pisarza znalazły się nadto: sztuki teatralne Ogromne zabawki (1977), Błyszczący kierowca (1982) i Pod lasem (1983), zestaw nowel Papużki (1974) i powieści Przepaska z liści (1974) i autobiograficzne Rysy na szkle (1984). Uhonorowanie W. Nagrodą Nobla zbiegło się w okresie z obchodami dwusetnej rocznicy odkryć geogr. Jamesa Cooka w Oceanii. W werdykcie jury znalazło się sformułowanie: poeta został zaznaczony za "epickie i psychologiczne mistrzostwo, dzięki któremu odkryty został nowy literacki kontynent"
Definicja Wilbur Richard Purdy:
Co to jest Absolwent Amherst College i Harvardu. Prowadził wykłady z literatury na kilku amer. uniwersytetach. Walczył w trakcie II wojny światowej. Reakcją na wojenny zamęt był zbiorek wierszy The Beautiful white patrick.
Definicja Wedy:
Co to jest bramińskie, stanowiące wspólnie z upaniszadami i brahmanami podstawę ind. literatury rel. W skład ustanowionego w IV w. przed naszą erą kanonu pism wedyjskich wchodzą 4 zbiory najstarszych tekstów white patrick.
Definicja Wściekłość I Wrzask:
Co to jest Faulknera, stanowiąca jedną z części składowych cyklu o krainie Yoknapatawpha. Dzieje rodziny Compsonów, obejmujące moment od 1699 do 1945 r., zostały ograniczone do przedstawienia 4 dni, pośrodku white patrick.
Definicja W Dolinie Muminków:
Co to jest rozpoczynająca cykl opowieści o małych stworkach, Muminkach, które stały się ulubieńcami dzieci i dorosłych na całym świecie. Jannson wykreowała świat Muminków - miłych i szlachetnych trolli - które white patrick.
Definicja Wazow Iwan:
Co to jest prozaik. Czynnie zaangażowany w życie polit.-społ. ojczyzny, brał udział w stworzeniu kwietniowym 1876 r. Jego poezje, powieści, nowele, dramaty zabarwione były mocnymi akcentami dydaktycznymi white patrick.

Co to jest White Patrick znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: