Co to znaczy WHITE PATRICK słownik. Biografia dzieciństwie spędzonym w Sydney wyjechał do Anglii.

White Patrick co to jest

Czy przydatne?

Definicja White Patrick

Co to jest WHITE PATRICK: prozaik austral., laureat Nagrody Nobla (1973). Po dzieciństwie spędzonym w Sydney wyjechał do Anglii, gdzie na uniwersytecie w Cambridge studiował lit. z angielskiego:, niem. i franc. Brak powodzenia pierwszych utworów, między innymi Opowieści ciotki (1948), Żywych i umarłych (1941), skłonił W. do porzucenia literatury. Zajął się hodowlą i sprzedażą kwiatów. Ponownie sięgnął po pióro w 1951 r., kiedy zaczął pracę nad powieścią Drzewo człowiecze (1956), która rozsławiła imię pisarza na cały świat. Utwór stylizowany na przypowieść bibl. ukazuje mechanizm kształtowania się osobowości farmera, borykającego się z przeciwnościami losu. Pozycję pisarza utwierdziły następne powieści: Voss (1957); Wóz ognisty (1961) - obraz stosunków społ. w Australii, dokąd z ogarniętej wojną Europy dochodzą echa hitleryzmu; Wykolejeni (1964) i Węzeł (1966) - wyrażające sprzeciw wobec wszelkiej nietolerancji; Wiwisekcja (1970) i Oko cyklonu (1973) - opowieści o ludzkiej samotności. W dorobku pisarza znalazły się nadto: sztuki teatralne Ogromne zabawki (1977), Błyszczący kierowca (1982) i Pod lasem (1983), zestaw nowel Papużki (1974) i powieści Przepaska z liści (1974) i autobiograficzne Rysy na szkle (1984). Uhonorowanie W. Nagrodą Nobla zbiegło się w okresie z obchodami dwusetnej rocznicy odkryć geogr. Jamesa Cooka w Oceanii. W werdykcie jury znalazło się sformułowanie: poeta został zaznaczony za "epickie i psychologiczne mistrzostwo, dzięki któremu odkryty został nowy literacki kontynent"
Definicja Walpole Horace:
Co to jest angielskiego:, artysta powieści gotyckiej. Syn Roberta, premiera, absolwent ekskluzywnej szkoły w Eton i uniwersytetu w Cambridge. Członek parlamentu, w 1747 r. kupił posiadłość w Twickenham, gdzie white patrick co to jest.
Definicja Wharton William:
Co to jest którego twórczość zdobyła w Polsce szerokie grono wielbicieli. Urodził się w Filadelfii, a w latach 60. przeniósł się wspólnie z rodziną do Europy. Po pobytach we Francji, Niemczech, Hiszpanii white patrick definicja.
Definicja Walcott Derek:
Co to jest brytyjski pisarz i dramaturg, laureat Nagrody Nobla (1992). Potomek europejsko-afrykańskiej rodziny, przyszedł na świat na wyspie St. Lucia na Karaibach. Po ukończeniu miejscowej szkoły studiował na white patrick co znaczy.
Definicja Wichrowe Wzgórza:
Co to jest nawiązująca do romantyzmu i poetyki romansu gotyckiego. W posępnej, lecz i urzekającej scenerii wrzosowisk hrabstwa Yorkshire rozgrywa się historia tragicznej miłości i nienawiści, osnuta na tle white patrick słownik.
Definicja Wesele Figara:
Co to jest Beaumarchaisgo. Figaro, dowcipny i przebiegły sługa hrabiego Almavivy, w przeddzień swojego ślubu z Zuzanną, pokojówką hrabiny, nieoczekiwanie odkrywa w swoim panu rywala. Co więcej, hrabia zamierza white patrick znaczenie.

Co to jest White Patrick znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: