Co to znaczy WENZL OLDŘICH słownik. Biografia gimnazjum. W okresie II wojny światowej był.

Wenzl Oldřich co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wenzl Oldřich

Co to jest WENZL OLDŘICH: pisarz czeski. Urodził się w Mielniku, tam także ukończył gimnazjum. W okresie II wojny światowej był urzędnikiem koncernu Škoda w Pradze. Po zakończeniu wojny podjął studia na praskim Uniwersytecie Karola. W 1948 r. przyznano mu tytuł doktora praw. Od 1961 r. nieuleczalna dolegliwość, która zaczęła się rozwijać w organizmie poety już w latach 50., przywiązała go do łóżka aż do chwili zgonu. Pobyt w Pradze zaowocował kontaktami W. z znakomitymi surrealistami czeskimi, między innymi z pisarzem J. Heislerem, malarką Toyen, pisarzem i malarzem J. Štyrskim. W momencie studiów W. nawiązał bliskie kontakty z surrealistyczną Ekipą Ra. Pisał już od czasów gimnazjalnych, zadebiutował w 1938 r. w piśmie "Mlad Kultura". Jego twórczość nosi wyraźne znamiona inspiracji surrealizmem, zawiera pierwiastki autobiograficzne i przedmioty czarnego humoru. Język poet., jakim posługuje się W., cechuje nadzwyczajna pomysłowość. Autor tomików: Yehudi Menuhin (1964), Hřich ublížit (1966), Velik požr (1968), Lento (1971) - wydany już po zgonu. W. dokonywał również tłumaczeń na język czeski literaturze franc., między innymi P. luarda
Definicja Wells Herbert George:
Co to jest angielskiego: Syn ogrodnika i pokojówki, zanim uzyskał stypendium do londyńskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, terminował w kantorze tekstylnym. Studiował pod kierunkiem T. Huxleya, sławnego zoologa wenzl oldřich.
Definicja Woolf Virginia:
Co to jest powieściopisarka i eseistka; z przekonań - feministka. Dorastała w otoczeniu intelektualistów odwiedzających dom jej ojca, L. Stephena, historyka lit. Słabe zdrowie uniemożliwiło W. uczęszczanie do wenzl oldřich.
Definicja Williams Tennessee:
Co to jest Potomek rodziny z Południa, pionierów walk z Indianami w stanie Tennessee, studiował na uniwersytetach w Missouri i Iowie. Zanim odniósł sukces lit., pracował między innymi jako urzędnik w fabryce wenzl oldřich.
Definicja Wiśniowy Sad:
Co to jest sztuka psychol., obrazująca przemiany społ. ros. wsi. Właścicielka zadłużonego majątku, Lubow Raniewska, źle prowadzi interesy, popada w ruinę, nie potrafi dostosować się się do nowych czasów wenzl oldřich.
Definicja Wysocki Władimir Siemionowicz:
Co to jest pieśniarz, aktor. W 1960 r. ukończył Wydział Aktorski przy Moskiewskim Akademickim Teatrze Artystycznym (MChAT). Rolę Hamleta w wykonaniu W. (Moskiewski Teatr na Tagance) uznano za jedną z wenzl oldřich.

Co to jest Wenzl Oldřich znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: