Co to znaczy WELLS HERBERT GEORGE słownik. Biografia zanim uzyskał stypendium do londyńskiej.

Wells Herbert George co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wells Herbert George

Co to jest WELLS HERBERT GEORGE: powieściopisarz z angielskiego: Syn ogrodnika i pokojówki, zanim uzyskał stypendium do londyńskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, terminował w kantorze tekstylnym. Studiował pod kierunkiem T. Huxleya, sławnego zoologa i propagatora darwinizmu, który wywarł znaczący wpływ na twórczość W. Sukces czytelniczy i finansowy przyniosły pisarzowi utwory z gat. fantastycznonaukowych, należące do tak zwany romansów naukowych: Wehikuł czasu (1895) - ukazujący ludzkość podzieloną na dekadenckich Elojów i żywiących się ich mięsem Morloków, zamieszkujących wnętrze Ziemi, Wyspa doktora Moreau (1896) - historia naukowca, który dzięki zabiegów chirurgicznych usiłuje nadać małpom ludzką postać, Niewidzialny człowiek (1897) - utwór podejmujący problem moralnej odpowiedzialności uczonego i wynalazcy, Wojna światów (1898) - apokaliptyczna wizja najazdu Marsjan na Ziemię (radiowa adaptacja powieści autorstwa O. Wellesa wywołała panikę w Stanach Zjednoczonych), Pierwsi ludzie na Księżycu (1901). Po utworach z dziedziny fantastyki naukowej W. zwrócił się w stronę powieści obyczajowo-społ., pisanej w realistycznej konwencji: Miłość i pan Lewisham (1900), Kipps (1905), Anna Weronika (1909), Tono-Bungay (1909), Historia pana Polly (1910). Ostatnia ekipa utworów W., na którą składają się dyskursywne, dydaktyczne powieści-traktaty i utopie, obejmuje tytuły: Współczesna utopia (1905), Nowy Makiawel (1911), Nieśmiertelny ogień (1919), Ludzie jak bogowie (1923), Tata Krystyny Alberty (1925) i in. Na uwagę zasługują również dzieła encyklopedyczne W. z dziedziny historii - Historia świata (1920), biologii - Edukacja o życiu (1931) i ekonomii - Robota, bogactwo i szczęście ludzkości (1932). W pamięci potomnych W. przetrwał raczej jako autor słynnych powieści fantastycznonaukowych z pierwszego okresu twórczości
Definicja Walpole Horace:
Co to jest angielskiego:, artysta powieści gotyckiej. Syn Roberta, premiera, absolwent ekskluzywnej szkoły w Eton i uniwersytetu w Cambridge. Członek parlamentu, w 1747 r. kupił posiadłość w Twickenham, gdzie wells herbert george.
Definicja W Stronę Swanna:
Co to jest cyklu powieściowego M. Prousta. Pewnego dnia smak magdalenki umoczonej w herbacie budzi w bohaterze, młodzieńcu o dużej wrażliwości, rozpieszczanym poprzez matkę i babkę, wspomnienia. Z tą chwilą wells herbert george.
Definicja Wedy:
Co to jest bramińskie, stanowiące wspólnie z upaniszadami i brahmanami podstawę ind. literatury rel. W skład ustanowionego w IV w. przed naszą erą kanonu pism wedyjskich wchodzą 4 zbiory najstarszych tekstów wells herbert george.
Definicja Wazow Iwan:
Co to jest prozaik. Czynnie zaangażowany w życie polit.-społ. ojczyzny, brał udział w stworzeniu kwietniowym 1876 r. Jego poezje, powieści, nowele, dramaty zabarwione były mocnymi akcentami dydaktycznymi wells herbert george.
Definicja Wu Cheng'en:
Co to jest Pozostawił po sobie - w okolicy Szuei-huczuan przypisywanej Szy Nai-anowi (XIII w.) i Lo Kuan-czungowi (1330-1400), San-kuo-czy-jen-i Lo Kuan-czunga i Kin-Ping-Mei nieznanego autorstwa z końca XVI w wells herbert george.

Co to jest Wells Herbert George znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: