Co to znaczy WELLS HERBERT GEORGE słownik. Biografia zanim uzyskał stypendium do londyńskiej.

Wells Herbert George co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wells Herbert George

Co to jest WELLS HERBERT GEORGE: powieściopisarz z angielskiego: Syn ogrodnika i pokojówki, zanim uzyskał stypendium do londyńskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, terminował w kantorze tekstylnym. Studiował pod kierunkiem T. Huxleya, sławnego zoologa i propagatora darwinizmu, który wywarł znaczący wpływ na twórczość W. Sukces czytelniczy i finansowy przyniosły pisarzowi utwory z gat. fantastycznonaukowych, należące do tak zwany romansów naukowych: Wehikuł czasu (1895) - ukazujący ludzkość podzieloną na dekadenckich Elojów i żywiących się ich mięsem Morloków, zamieszkujących wnętrze Ziemi, Wyspa doktora Moreau (1896) - historia naukowca, który dzięki zabiegów chirurgicznych usiłuje nadać małpom ludzką postać, Niewidzialny człowiek (1897) - utwór podejmujący problem moralnej odpowiedzialności uczonego i wynalazcy, Wojna światów (1898) - apokaliptyczna wizja najazdu Marsjan na Ziemię (radiowa adaptacja powieści autorstwa O. Wellesa wywołała panikę w Stanach Zjednoczonych), Pierwsi ludzie na Księżycu (1901). Po utworach z dziedziny fantastyki naukowej W. zwrócił się w stronę powieści obyczajowo-społ., pisanej w realistycznej konwencji: Miłość i pan Lewisham (1900), Kipps (1905), Anna Weronika (1909), Tono-Bungay (1909), Historia pana Polly (1910). Ostatnia ekipa utworów W., na którą składają się dyskursywne, dydaktyczne powieści-traktaty i utopie, obejmuje tytuły: Współczesna utopia (1905), Nowy Makiawel (1911), Nieśmiertelny ogień (1919), Ludzie jak bogowie (1923), Tata Krystyny Alberty (1925) i in. Na uwagę zasługują również dzieła encyklopedyczne W. z dziedziny historii - Historia świata (1920), biologii - Edukacja o życiu (1931) i ekonomii - Robota, bogactwo i szczęście ludzkości (1932). W pamięci potomnych W. przetrwał raczej jako autor słynnych powieści fantastycznonaukowych z pierwszego okresu twórczości
Definicja Wędrówka Na Zachód:
Co to jest alegoryczno-satyryczna z XVI w. autorstwa Wu Czengena. Oparta po części na faktach (nawiązuje do stosunku mnicha buddyjskiego z podróży do Indii), opisuje przygody ekipy bohaterów, którzy wyruszają wells herbert george.
Definicja Waganci, We Francji Zwani Goliardami:
Co to jest wędrowni studenci i klerycy, miłośnicy biesiady, bywalcy oberży, tworzący lirykę okolicznościową i erotyczną, pieśni biesiadne i poezję satyryczną. Pisali w jęz. z łaciny, zazwyczaj anonimowo, a wells herbert george.
Definicja Whitman Walt:
Co to jest publicysta i eseista. Syn rolnika, wychowany w Brooklynie, inicjalnie porzucił szkołę, aby zarabiać na życie jako drukarz, nauczyciel, reporter i redaktor. Pracował dla czasopism: Daily Eagle wells herbert george.
Definicja Wizyta Starszej Pani:
Co to jest Drrenmatta podejmujący temat nietrwałości zasad etycznych wobec potęgi pieniądza, krytykujący mieszczańską moralność. Do jednego z biednych, zadłużonych miasteczek w Szwajcarii przyjeżdża z Ameryki wells herbert george.
Definicja Wściekłość I Wrzask:
Co to jest Faulknera, stanowiąca jedną z części składowych cyklu o krainie Yoknapatawpha. Dzieje rodziny Compsonów, obejmujące moment od 1699 do 1945 r., zostały ograniczone do przedstawienia 4 dni, pośrodku wells herbert george.

Co to jest Wells Herbert George znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: