Co to znaczy WALLRAFF HANS GUNTHER słownik. Biografia przedstawienia w poezji życia robotników.

Wallraff Hans Gunther co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wallraff Hans Gunther

Co to jest WALLRAFF HANS GUNTHER: dziennikarz niem. Należał do Ekipy 61, która dążyła do przedstawienia w poezji życia robotników, ukazania stosunków panujących w przemyśle. Współorganizował działalność ruchu tak zwany Kół roboczych, które były odłamem Ekipy 61. Szeroką popularność zdobył bulwersującymi wielu demaskatorskimi publikacjami, przedstawiającymi życie robotników w Niemczech Zach., tworzenie się wielkich majątków, finansjery, działania bulwarowej prasy wielonakładowej, prześladowania zagranicznych robotników: Trzynaście niepożądanych reportaży (1969), Wy na górze - my na dole (1973) - napisany razem z B. Engelmannem, Wstępniak: człowiek, który był w "Bildzie" Hansem Esserem (1977), Na samym dnie (1985)
Definicja Wysocki Władimir Siemionowicz:
Co to jest pieśniarz, aktor. W 1960 r. ukończył Wydział Aktorski przy Moskiewskim Akademickim Teatrze Artystycznym (MChAT). Rolę Hamleta w wykonaniu W. (Moskiewski Teatr na Tagance) uznano za jedną z wallraff hans gunther.
Definicja White Patrick:
Co to jest laureat Nagrody Nobla (1973). Po dzieciństwie spędzonym w Sydney wyjechał do Anglii, gdzie na uniwersytecie w Cambridge studiował lit. z angielskiego:, niem. i franc. Brak powodzenia pierwszych wallraff hans gunther.
Definicja Wazow Iwan:
Co to jest prozaik. Czynnie zaangażowany w życie polit.-społ. ojczyzny, brał udział w stworzeniu kwietniowym 1876 r. Jego poezje, powieści, nowele, dramaty zabarwione były mocnymi akcentami dydaktycznymi wallraff hans gunther.
Definicja Wharton William:
Co to jest którego twórczość zdobyła w Polsce szerokie grono wielbicieli. Urodził się w Filadelfii, a w latach 60. przeniósł się wspólnie z rodziną do Europy. Po pobytach we Francji, Niemczech, Hiszpanii wallraff hans gunther.
Definicja Wściekłość I Wrzask:
Co to jest Faulknera, stanowiąca jedną z części składowych cyklu o krainie Yoknapatawpha. Dzieje rodziny Compsonów, obejmujące moment od 1699 do 1945 r., zostały ograniczone do przedstawienia 4 dni, pośrodku wallraff hans gunther.

Co to jest Wallraff Hans Gunther znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: