Co to znaczy URANOS słownik. Biografia pochodzeniu U.: w Teogonii Hezjoda syn Gai; u orfików U. i.

Uranos co to jest

Czy przydatne?

Definicja Uranos

Co to jest URANOS: w mit. gr. uosobienie Nieba. Istnieje kilka przekazów o pochodzeniu U.: w Teogonii Hezjoda syn Gai; u orfików U. i Gaja to dzieci Nyks (Nocy); wg innych poematów syn Eteru, matka to najprawdopodobniej Hemera (Dzień). Z małżeństwa U. i Gai narodziło się sześciu tytanów, sześć tytanid, trzech cyklopów i trzech hekatonchejrów (sturękich). Gaja, chcąc wyzwolić się od nienasyconej pożądliwości męża, poprosiła własne dzieci o obronę przed U. Najmłodszy z tytanów, Kronos, odciął sierpem genitalia tacie i pozbawił go władzy. Wg Diodora z Sycylii U. to pierwszy władca Atlantów, który wprowadził do tego państwie wysoką cywilizację (Atlantyda)
Definicja Updike John Hoyer:
Co to jest pisarz i eseista. Absolwent uniwersytetu Harvarda i Oksfordu, własne pierwsze utwory - eseje, wiersze satyryczne i opowiadania - publikował na łamach pisma The New Yorker . Autor wielu powieści uranos.
Definicja Ungaretti Giuseppe:
Co to jest Przyszedł na świat w Aleksandrii, gdzie przebywał do 24 roku życia, obracając się w środowisku lit. skupionym wokół K. Kawafisa. Studia w Paryżu umożliwiły mu włączenie się w nurt ówczesnej awangardy uranos.
Definicja Upaniszady:
Co to jest uzupełnienie i komentarz do Wed. Pierwsze u. powstały pomiędzy 1000 a 500 r. przed naszą erą, przewarzająca część pochodzi z VI-III w. przed naszą erą; układano je jeszcze w XVI w. Tradycja mówi o uranos.
Definicja Unamuno Y Jugo Miguel De:
Co to jest filozof, który znacznie wpłynął na życie umysłowe swego państwie. Bask z pochodzenia. Uznawany za przywódcę tak zwany pokolenia 1898 - ugrupowania artystów, pisarzy, myślicieli dążących do moralnego uranos.
Definicja Undset Sigrid:
Co to jest norw., laureatka Nagrody Nobla (1928). Córka znanego norw. archeologa, jako dziewczynka bawiła się eksponatami muzealnymi i rozczytywała w starych sagach norw. W wieku 17 lat, zmuszona trudną uranos.

Co to jest Uranos znaczenie w Słownik bohaterów U .

  • Dodano:
  • Autor: