Co to znaczy TYTANI słownik. Biografia pierwszej generacji bogów; bracia sześciu sióstr, tytanid, z.

tytani co to jest

Czy przydatne?

Definicja tytani

Co to jest TYTANI: w mit. gr. sześciu synów Uranosa i Gai, należących do pierwszej generacji bogów; bracia sześciu sióstr, tytanid, z którymi połączyli się i spłodzili podrzędne bóstwa. Hezjod w Teogonii podaje imiona t.: Okeanos, Kojos, Krios, Hyperion, Japetos i Kronos; zostali strąceni poprzez Uranosa do Tartaru. Kronos, który pozbawił władzy Uranosa, uwolnił braci. W walce z tytanami (tak zwany tytanomachia) Zeus obalił Kronosa, a t. na zawsze zamknął w Tartarze
Definicja Terencjusz, Publius Terentius Afer:
Co to jest z Kartaginy. W Rzymie, do którego przybył jako niewolnik, został wyzwolony i zbliżył się do środowiska skupionego wokół Scypiona. Inspiracji do swojej twórczości szukał, podobnie jak Plaut, w nowej TYTANI.
Definicja Terezjasz:
Co to jest wieszczek z Teb; syn Euresa i Chariklo. O powodach ślepoty T. istnieją dwa przekazy: wzrok odebrała mu Atena, gdy ujrzał ją nagą w kąpieli, albo oślepiła go Hera za rozsądzenie na korzyść kobiet jej TYTANI.
Definicja Temida:
Co to jest Sprawiedliwości, Ładu moralnego; córka Uranosa i Gai, tytanida, druga, po Metis, małżonka Zeusa, z którym spłodziła Hory, mojry (parki), Astraję (uosobienie Sprawiedliwości) i nimfy rzeki Eridanos TYTANI.
Definicja Trzy siostry:
Co to jest Sztuka utrzymana w charakterystycznym stylu dramatopisarza, ściszona i liryczna, bez dramatycznych momentów, pełna aluzji i łagodnego nastroju. Akcja toczy się w gubernianym miasteczku. Bohaterki TYTANI.
Definicja Tanatos:
Co to jest zgonu; wg Iliady i Teogonii syn Nyks (Nocy), brat Hypnosa (Snu). Żył w Tartarze, jego zadaniem było sprowadzanie dusz zmarłych do Podziemia. Nie ma odrębnego mitu o T., występuje on w epizodach (na TYTANI.

Co to jest tytani znaczenie w Słownik bohaterów T .

  • Dodano:
  • Autor: