Co to znaczy TURGIENIEW IWAN SIERGIEJEWICZ słownik. Biografia ziemiańskiej. W latach 1827-29 uczył.

Turgieniew Iwan co to jest

Czy przydatne?

Definicja Turgieniew Iwan Siergiejewicz

Co to jest TURGIENIEW IWAN SIERGIEJEWICZ: ros. prozaik, dramaturg, pisarz. Pochodził z rodz. ziemiańskiej. W latach 1827-29 uczył się w szkole prywatnej w Moskwie; studiował filozofię na uniwersytetach w Moskwie i Petersburgu (1833-37), w dalszym ciągu w Berlinie (1838-41). Przewarzająca część życia spędził za granicą, tam także zmarł. T. to jeden z gł. przedstawicieli realizmu. Pierwsze opowiadania i poezje powstały jeszcze pod wpływem romantyzmu. Mimo że debiutował poematem (Parasza, 1843) i pisał utwory sceniczne (na przykład komedia Miesiąc na wsi, 1848-50), to na stałe wszedł do lit. jako autor prozy, która wyróżniała się wybitnym stylem, liryzmem i głęboką analizą psychologiczną, między innymi cyklu Zapiski myśliwego (1852), ukazującego psychikę pańszczyźnianego chłopa; powieści: Asia (1858), Pierwsza miłość (1860), Wiosenne wody (1872), Rudin (1856), Szlacheckie gniazdo (1859), która prezentuje typ tak zwany zbędnych ludzi (zbędny człowiek), Ojcowie i dzieci (1862) o konflikcie światopoglądowym pomiędzy pokoleniem starej szlachty a radykalną młodą inteligencją, Dym (1867) i Nowizna (1877) o ruchu narodnickim
Definicja Terra Nostra:
Co to jest o ogromnych aspiracjach artystycznych, poznawczych, stanowiąca próbę syntetycznego ujęcia różnych kultur. Dzięki zastosowanym poprzez Fuentesa zmiennym perspektywom narracyjnym akcja powieści bez turgieniew iwan siergiejewicz.
Definicja Tasso Torquato:
Co to jest Sorrento k. Neapolu, syn dworzanina, pozostający w służbie książąt dEste w Ferrarze. Część życia spędził uwięziony w szpitalu psychiatrycznym w konsekwencji gnębiącej go manii prześladowczej. W turgieniew iwan siergiejewicz.
Definicja Twain Mark:
Co to jest wędrowny drukarz, pilot na Missisipi, poszukiwacz złota w Nevadzie, wreszcie publicysta. Odbył sporo podróży po Ameryce i kilkakrotnie odwiedził Europę, wyśmiewając dumę i wyrafinowanie kulturalne turgieniew iwan siergiejewicz.
Definicja Troja, Ilion:
Co to jest Troadzie (wybrzeże Azji Mniejszej) znane gł. dzięki Iliadzie i Odysei Homera. W latach 70. XIX w. H. Schliemann (1822-1890) prowadził tam ogromne wykopaliska archeologiczne, uważane jest, iż odkopał turgieniew iwan siergiejewicz.
Definicja Trzy Siostry:
Co to jest Czechowa. Sztuka utrzymana w charakterystycznym stylu dramatopisarza, ściszona i liryczna, bez dramatycznych momentów, pełna aluzji i łagodnego nastroju. Akcja toczy się w gubernianym miasteczku turgieniew iwan siergiejewicz.

Co to jest Turgieniew Iwan Siergiejewicz znaczenie w Słownik bohaterów T .

  • Dodano:
  • Autor: