Co to znaczy SZABÓ MAGDA słownik. Biografia klasyczną. Pracowała jako nauczycielka. Debiutowała.

Szabó Magda co to jest

Czy przydatne?

Definicja Szabó Magda

Co to jest SZABÓ MAGDA: węg. poetka, autorka dramatów. Ukończyła filologię węg. i klasyczną. Pracowała jako nauczycielka. Debiutowała tomikami poetyckimi Baranek (1947) i Z powrotem do człowieka (1949). Jej psychol.-obyczajowe powieści (Fresk, 1958; Powiedzcie Zsófice, 1958; Piłat, 1963; Tylko sam siebie możesz ofiarować..., 1967; Staroświecka historia, 1977), dramaty (Ukąszenie żmii, 1960; Odsłonięcie, 1962; Krzyknij, miasto!, 1973) koncentrują się na problemach współczesnego człowieka, świata. Ponadto autorka słuchowisk radiowych, esejów o poezji, książek dla dzieci i młodzieży (Sarenka, 1959; Powiedzmy Abigail, 1970)
Definicja Swedenborg Emanuel:
Co to jest przyrody, teolog, mistyk. Pochodził z szanowanej rodziny duchownego. Wykształcenie zyskał w Uppsali, z czasem został czł. tamtejszej Akademii Nauk. W latach 1716-47 pracował w Kolegium Górniczym szabó magda.
Definicja Sagan Françoise, Właśc. F. Quoirez:
Co to jest franc. Zadebiutowała jako 19-latka niewielką powieścią Witaj smutku (1954), która zmiejsca stała się czytelniczym przebojem iprzyniosła pisarce Nagrodę Krytyki i pochwałę samego F. Mauriaca. Pomimo szabó magda.
Definicja Stendhal, Właśc. Henri Beyle:
Co to jest uczestnik wojen napoleońskich we Włoszech, Prusach i Rosji. Pragnął zostać komediopisarzem, ogromnym malarzem ludzkich namiętności , w czasie gdy pierwsze utwory, napisane w Mediolanie, gdzie S szabó magda.
Definicja Sadoveanu Mihail:
Co to jest Późno zalegalizowane małżeństwo rodziców S. to związek adwokata ichłopki. Matce zawdzięcza poeta zainteresowanie wsią, jej problemami, życiem mieszkańców. Na życzenie ojca podjął studia prawnicze szabó magda.
Definicja Staul Germaine De:
Co to jest krytyk lit., znakomita osobowość swojej epoki. Córka bogatego bankiera i ministra finansów, J. Neckera, dorastała w otoczeniu myślicieli i pisarzy oświecenia, którzy odwiedzali salon jej rodziców. W szabó magda.

Co to jest Szabó Magda znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: