Co to znaczy SWEDENBORG EMANUEL słownik. Biografia szanowanej rodziny duchownego. Wykształcenie.

Swedenborg Emanuel co to jest

Czy przydatne?

Definicja Swedenborg Emanuel

Co to jest SWEDENBORG EMANUEL: szwedzki filozof przyrody, teolog, mistyk. Pochodził z szanowanej rodziny duchownego. Wykształcenie zyskał w Uppsali, z czasem został czł. tamtejszej Akademii Nauk. W latach 1716-47 pracował w Kolegium Górniczym, gdzie poczynił sporo odkryć nauk., między innymi uznaje się go za jednego z artystów krystalografii. Mając poczucie bliskiego kontaktu ze światem du-chów zrezygnował z wszystkich zajęć, którym poświęcał się do chwili obecnej, oddał się nauczaniu i tworzeniu nowego kościoła. W 1788 r. swedenborgianie, zwolennicy jego nauk, zorganizowali się w odrębny kościół, który działał na terenie Anglii, Niemiec i USA. Twórczość S., jego filozofia, zawierająca przedmioty panpsychizmu, panteizmu i teozofii, silnie oddziałały na romantyków
Definicja Sade Donatien Alphonse De:
Co to jest skandalista, potomek możnego arystokratycznego rodu, niemal 30 lat spędził wzamknięciu, na początku jako więzień Bastylii, później pensjonariusz zakładu dla obłąkanych. Biografowie S. podkreślają, iż swedenborg emanuel.
Definicja Sachs Nelly:
Co to jest idramatopisarka, której przyznano w1966 r., wraz zizraelskim poetą Szmuelem Josefem Agnonem, Nagrodę Nobla za znakomite utwory liryczne idramatyczne, analizujące los narodu żydowskiego . Urodziła się swedenborg emanuel.
Definicja Sofokles:
Co to jest tragików gr., reformator tragedii; wprowadził na scenę trzeciego aktora, dekoracje sceniczne, ograniczył rolę chóru, rozbudował dialog i akcję. Bohaterów jego sztuk, mimo że nadal są heroiczni swedenborg emanuel.
Definicja Sanskryt:
Co to jest Indii ihinduizmu, pochodzący zok. 1500 r. przed naszą erą, odgrywający wIndiach iAzji Płd.-Wsch. rolę analogiczną do tej, jaką wEuropie odgrywały łacina igreka. Wywodził się zdialektów swedenborg emanuel.
Definicja Sterne Laurence:
Co to jest angielskiego:, prekursor tak zwany antypowieści (nouveau roman); absolwent Cambridge, jeszcze w okresie studiów przyjął święcenia duchownego anglikańskiego, po czym 20 lat spędził jako wiejski swedenborg emanuel.

Co to jest Swedenborg Emanuel znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: