Co to znaczy SVEVO ITALO, WŁAŚC. ETTORE SCHMITZ słownik. Biografia związał z Triestem, do którego.

Svevo Italo właśc. Ettore co to jest

Czy przydatne?

Definicja Svevo Italo, właśc. Ettore Schmitz

Co to jest SVEVO ITALO, WŁAŚC. ETTORE SCHMITZ: powieściopisarz wł. Potomek zamożnej żyd. rodziny, życie związał z Triestem, do którego wrócił po trwającym kilkanaście lat pobycie w Wiedniu, gdzie pracował jako urzędnik bankowy. Dwie pierwsze powieści S., Jedno życie (1892) i Starość (1898), przeszły niezauważone, dopiero wydana 25 lat potem podręcznik Zeno Cosini (1923) przyniosła autorowi miano ojca wł. powieści współcz. Wzorem bohaterów wcześniejszych dwóch utworów, gdzie do głosu doszły dekadenckie koncepcje życia, tytułowy Zeno Cosini pragnie drogą autoanalizy dojść przyczyn własnego nieprzystosowania i życiowych niepowodzeń. Własne rozczarowania ukrywa w czasie gdy pod maską ironii, w operowaniu którą S. osiągnął mistrzostwo. Zachęcony sukcesem książki, poeta pragnął utwierdzić własną pozycję kolejnymi utworami, Krótka podróż sentymentalna (1949) i Starzec (1954), jednak żadnego z nich nie ukończył. Nie zdołał także zainteresować artystów teatralnych własnymi opowiadaniami i dramatami. Miłośnik prozy J. Joycea i pilny uczeń Z. Freuda, z którego odkryć korzystał przy konstruowaniu postaci swoich bohaterów. Zginął w sytuacji samochodowym
Definicja Sarraute Nathalie:
Co to jest powieściopisarka ieseistka. Urodzona wRosji, jako dziecko wyemigrowała zrodzicami do Francji, gdzie ukończyła studia prawnicze izwiązała się zgrupą pisarzy (M. Butor, A. Robbe-Grillet, C. Simon svevo italo, właśc. ettore schmitz.
Definicja Szkarłatna Litera:
Co to jest Hawthornea, której akcja rozgrywa się w purytańskiej Nowej Anglii. Pełen pasji i bezkompromisowy młody pastor, Artur Dimmesdale, ukrywa przed światem swój miłosny związek z piękną hafciarką Hester svevo italo, właśc. ettore schmitz.
Definicja Sztukmistrz Z Lublina:
Co to jest pióra I.B. Singera, podejmująca problem granic tożsamości narodowej i rel. i konsekwencji ich naruszenia. Jasza Mazur, żyd. cyrkowiec i hipnotyzer, podróżuje z miasta do miasta. Kiedy poznaje Emilię svevo italo, właśc. ettore schmitz.
Definicja Sanskryt:
Co to jest Indii ihinduizmu, pochodzący zok. 1500 r. przed naszą erą, odgrywający wIndiach iAzji Płd.-Wsch. rolę analogiczną do tej, jaką wEuropie odgrywały łacina igreka. Wywodził się zdialektów svevo italo, właśc. ettore schmitz.
Definicja Salome:
Co to jest której zmysłowy taniec tak spodobał się Herodowi, iż obiecał ofiarować jej wszystko, czego zapragnie. Za namową swojej matki, Herodiady, oskarżanej poprzez Jana Chrzciciela oniezgodne zprawem svevo italo, właśc. ettore schmitz.

Co to jest Svevo Italo, właśc. Ettore Schmitz znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: