Co to znaczy STYKS słownik. Biografia dziewięć razy całe Podziemie. Nazwę S. identyfikowano z.

Styks co to jest

Czy przydatne?

Definicja Styks

Co to jest STYKS: w mit. gr.: 1. Największa z podziemnych rzek, opływająca dziewięć razy całe Podziemie. Nazwę S. identyfikowano z jednym ze źródeł w Arkadii, które wypływało z wysokiej skały, a w dalszym ciągu ginęło pod ziemią, jego wody były podobno trujące, szkodliwe dla ludzi i bydła. Wg mitu woda S. miała odznaczać się właściwościami magicznymi (Achilles). W głównej mierze z wody tej korzystali bogowie przy składaniu uroczystej przysięgi. Opis przebiegu ceremonii i skutków krzywoprzysięstwa znajduje się w Teogonii Hezjoda. 2. Najstarsza córka Okeanosa i Tethys (wg Teogonii Hezjoda) albo jedno z dzieci Nocy i Erebu (Ciemności) (wg Fabulae Hyginusa). W homeryckim hymnie ku czci Demeter jedną z towarzyszek zabaw Persefony jest S., a u Apollodora pojawia się przekaz, wg którego S., a nie Demeter, jest matką Persefony. S. poślubiła Pallasa, z którym spłodziła dzieci Zelosa (Gorliwość), Kratosa (Siłę), Bię (Moc) i Nike (Zwycięstwo). W okresie walki Zeusa z gigantami S. wraz ze swymi dziećmi znacznie przyczyniła się do zwycięstwa władcy Olimpu, w podzięce Zeus uczynił ją poręczycielką przyrzeczeń składanych poprzez bogów
Definicja Scott Walter:
Co to jest ipowieściopisarz, artysta powieści hist.; od wczesnej młodości zafascynowany historią ifolklorem swojego państwie, jako prawnik zmuszony do częstych podróży służbowych wodległe zakątki Szkocji styks.
Definicja Szestow Lew, Właśc. L. Isaakowicz Szwarcman:
Co to jest myśliciel, jeden z wybitniejszych przedstawicieli egzystencjalizmu chrześc. Pochodził z zamożnej rodziny kupieckiej z Kijowa. W Moskwie, Kijowie i Berlinie studiował matematykę i prawo. W 1895 r styks.
Definicja Stendhal, Właśc. Henri Beyle:
Co to jest uczestnik wojen napoleońskich we Włoszech, Prusach i Rosji. Pragnął zostać komediopisarzem, ogromnym malarzem ludzkich namiętności , w czasie gdy pierwsze utwory, napisane w Mediolanie, gdzie S styks.
Definicja Sodoma I Gomora:
Co to jest wpobliżu M. Martwego, których mieszkańcy słynęli zniemoralności irozpusty. Za karę Bóg zesłał na nich deszcz ognia isiarki, amiasta zrównał zziemią. Zkatastrofy ocaleli jedynie Lot ijego rodzina styks.
Definicja Sybilla:
Co to jest tradycji imię kapłanki wypowiadającej w ekstazie wyrocznie Apollona. W pierwotnych przekazach mówiono o jednej S., córce Dardanosa z Troi i Neso; jej imieniem zaczęto nazywać potem inne wieszczki styks.

Co to jest Styks znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: