Co to znaczy STEVENSON ROBERT LOUIS słownik. Biografia pochodzenia szkockiego. Od dzieciństwa w.

Stevenson Robert Lou co to jest

Czy przydatne?

Definicja Stevenson Robert Louis

Co to jest STEVENSON ROBERT LOUIS: z angielskiego: powieściopisarz, pisarz i eseista pochodzenia szkockiego. Od dzieciństwa w niebezpieczeństwie gruźlicą, podróżował w celach zdrowotnych po Francji, Kalifornii i wyspach Pacyfiku. Na stałe osiedlił się na archipelagu Samoa. Jeszcze przed opuszczeniem państwie współpracował z periodykami "Cornhill" i "London Magazine", gdzie publikował eseje i studia krytyczne, najczęściej o tematyce lit. i moralnej, wydane potem w tomach: Virginibus puerisque (1881), Luźne szkice o ludziach i książkach (1882), Wspomnienia i portrety (1887) i Eseje o sztuce pisania (1905). Światową sławę przyniosły S. powieści: podróżnicza Wyspa skarbów (1883), Porwany za młodu (1886), Katriona (1893), Dziedzic na Ballantrae (1889) i powieść sensacyjna z elementami science fiction Lekarz Jekyll i pan Hyde (1886). W dorobku pisarza znalazły się również: zbiory nowel Noce arabskie (1882), Dalsze noce arabskie (1885), Opowieści nocne (1893) i Odpływająca fala (1893) i wiersze dla dzieci Dziecięcy ogródek rymów (1885) i tomik Ballady (1890). S. łączył romantyczną fantazję i nastrojowość z realistycznym opisem. Ceniony jako autor, zapisał się w pamięci potomnych również jako człowiek o niezwykłym uroku osobistym i szlachetności charakteru
Definicja Sarraute Nathalie:
Co to jest powieściopisarka ieseistka. Urodzona wRosji, jako dziecko wyemigrowała zrodzicami do Francji, gdzie ukończyła studia prawnicze izwiązała się zgrupą pisarzy (M. Butor, A. Robbe-Grillet, C. Simon stevenson robert louis.
Definicja Szołochow Michaił Aleksandrowicz:
Co to jest Nagrody Nobla (1965) przyznanej za siłę artystyczną i prawdziwość epopei o dońskim kozactwie w przełomowych dla Rosji czasach . Pochodził z rodz. kozackiej, wychował się w stanicy Wieszenskiej nad stevenson robert louis.
Definicja Sześć Postaci Scenicznych W Poszukiwaniu Autora:
Co to jest Pirandella, gdzie postacie sceniczne buntują się wobec decyzji reżysera i autora, zmierzając do samodzielnego kreowania swoich losów jako byty odrębne. Usamodzielnione, popadają w pułapkę udawania stevenson robert louis.
Definicja Szkarłatna Litera:
Co to jest Hawthornea, której akcja rozgrywa się w purytańskiej Nowej Anglii. Pełen pasji i bezkompromisowy młody pastor, Artur Dimmesdale, ukrywa przed światem swój miłosny związek z piękną hafciarką Hester stevenson robert louis.
Definicja Skrzydła Gołębicy:
Co to jest Londyn. Kate, piękna młoda kobieta, kocha się wubogim dziennikarzu Mertonie. Miłość ta ma nikłe szanse spełnienia, bo ciotka ijednocześnie opiekunka Kate, Maud Lowder, ma wobec bratanicy ambitniejsze stevenson robert louis.

Co to jest Stevenson Robert Louis znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: