Co to znaczy SPITTELER CARL, PSEUD. C. FELIX TANDEM słownik. Biografia Nobla (1919) przyznanej za.

Spitteler Carl pseud. C co to jest

Czy przydatne?

Definicja Spitteler Carl, pseud. C. Felix Tandem

Co to jest SPITTELER CARL, PSEUD. C. FELIX TANDEM: poeta szwajc. tworzący w języku niem.; laureat Nagrody Nobla (1919) przyznanej za "niezrównany epos Wiosna olimpijska". Pochodził z rodz. szwajc. wysokiego urzędnika państwowego. Po 2 latach porzucił prawo na rzecz teologii, którą studiował w Zurichu, Heidelbergu i Bazylei. Od 1871 r. przebywał w Petersburgu jako nauczyciel domowy dzieci jednego z ros. generałów. W 1879 r. wrócił do Szwajcarii; współpracował z licznymi czasopismami (między innymi "Neue Zrcher Zeitung"). S. nawiązywał do antyku, inspirował się filozofią F. Nietzschego (który wysoko cenił utwory S.), A. Schopenhauera, teorią kultury J. Burckhardta. Autor eposów filoz. Prometeusz i Epimeteusz (t. 1-2, 1880-81), Wiosna olimpijska (t. 1-4, 1900-05) - gdzie współczesność połączył z wątkami mit., opowiadań i nowel (Konrad porucznik, 1898), wierszy o charakterze symbolistycznym (Extramundana, 1883; Glockenlieder, 1906), powieści Imago (1906) - zawierającej wątki autobiograficzne, podejmującej problem dwoistej natury artysty
Definicja Spowiedź Dziecięcia Wieku:
Co to jest Musseta o charakterze autobiograficznym, gdzie poeta powraca do swojego związku z George Sand i dokonuje analizy zjawiska zw. chorobą wieku . Przypadłość tę, typową dla romantyków, miały cechować spitteler carl, pseud. c. felix tandem.
Definicja Sexton Anne:
Co to jest Zaliczana w okolicy S. Plath, R. Lowella i J. Berrymana do kręgu pisarzy konfesyjnych, traktujących twórczość poetycką jako środek do wyrażenia swoich najintymniejszych doznań. Tematem wyznań S spitteler carl, pseud. c. felix tandem.
Definicja Schlegel August Wilhelm Von:
Co to jest pisarze, teoretycy literatury. F. - gł. ideolog wczesnego romantyzmu; A. - współtwórca ikrzewiciel idei romantyzmu. W1796 r. wJenie bracia skupili wokół siebie grupę pisarzy ustalaną jako tak zwany spitteler carl, pseud. c. felix tandem.
Definicja Swedenborg Emanuel:
Co to jest przyrody, teolog, mistyk. Pochodził z szanowanej rodziny duchownego. Wykształcenie zyskał w Uppsali, z czasem został czł. tamtejszej Akademii Nauk. W latach 1716-47 pracował w Kolegium Górniczym spitteler carl, pseud. c. felix tandem.
Definicja Sowizdrzał, Sowiźrzał:
Co to jest niem. wieśniaka, pozornego głuptasa pochodzącego z Brunszwiku, który płatał figle mieszczanom przez dosłowne wykonywanie ich poleceń. Zdobył sławę największego w Europie wesołka i błazna, a spitteler carl, pseud. c. felix tandem.

Co to jest Spitteler Carl, pseud. C. Felix Tandem znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: