Co to znaczy SPITTELER CARL, PSEUD. C. FELIX TANDEM słownik. Biografia Nobla (1919) przyznanej za.

Spitteler Carl pseud. C co to jest

Czy przydatne?

Definicja Spitteler Carl, pseud. C. Felix Tandem

Co to jest SPITTELER CARL, PSEUD. C. FELIX TANDEM: poeta szwajc. tworzący w języku niem.; laureat Nagrody Nobla (1919) przyznanej za "niezrównany epos Wiosna olimpijska". Pochodził z rodz. szwajc. wysokiego urzędnika państwowego. Po 2 latach porzucił prawo na rzecz teologii, którą studiował w Zurichu, Heidelbergu i Bazylei. Od 1871 r. przebywał w Petersburgu jako nauczyciel domowy dzieci jednego z ros. generałów. W 1879 r. wrócił do Szwajcarii; współpracował z licznymi czasopismami (między innymi "Neue Zrcher Zeitung"). S. nawiązywał do antyku, inspirował się filozofią F. Nietzschego (który wysoko cenił utwory S.), A. Schopenhauera, teorią kultury J. Burckhardta. Autor eposów filoz. Prometeusz i Epimeteusz (t. 1-2, 1880-81), Wiosna olimpijska (t. 1-4, 1900-05) - gdzie współczesność połączył z wątkami mit., opowiadań i nowel (Konrad porucznik, 1898), wierszy o charakterze symbolistycznym (Extramundana, 1883; Glockenlieder, 1906), powieści Imago (1906) - zawierającej wątki autobiograficzne, podejmującej problem dwoistej natury artysty
Definicja Szewczenko Taras:
Co to jest rysownik. Pochodził z rodz. pańszczyźnianego chłopa. Po zgonu rodziców służył na dworze ziemianina Engelhardta, gdzie zauważono jego talent plastyczny i umożliwiono naukę sztuki malarskiej w Wilnie i spitteler carl, pseud. c. felix tandem.
Definicja Szabó Magda:
Co to jest autorka dramatów. Ukończyła filologię węg. i klasyczną. Pracowała jako nauczycielka. Debiutowała tomikami poetyckimi Baranek (1947) i Z powrotem do człowieka (1949). Jej psychol.-obyczajowe powieści spitteler carl, pseud. c. felix tandem.
Definicja Shelley Percy Bysshe:
Co to jest pisarz ieseista; przyjaciel G.G. Byrona. Uczeń ekskluzywnej szkoły wEton, student Oksfordu, został usunięty zuczelni za sprawą duchownych przełożonych, których próbował traktatem Opotrzebie ateizmu spitteler carl, pseud. c. felix tandem.
Definicja Samson:
Co to jest sędzia Izraela; pierwsza udokumentowana ofiara fatalnego zauroczenia ; odznaczał się nadludzką siłą, dzięki której dokonywał pogromu pośród Filistynów, narodu wrogiego Izraelitom; zakochał się spitteler carl, pseud. c. felix tandem.
Definicja Svevo Italo, Właśc. Ettore Schmitz:
Co to jest Potomek zamożnej żyd. rodziny, życie związał z Triestem, do którego wrócił po trwającym kilkanaście lat pobycie w Wiedniu, gdzie pracował jako urzędnik bankowy. Dwie pierwsze powieści S., Jedno spitteler carl, pseud. c. felix tandem.

Co to jest Spitteler Carl, pseud. C. Felix Tandem znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: