Co to znaczy SODOMA I GOMORA słownik. Biografia słynęli zniemoralności irozpusty. Za karę Bóg.

Sodoma i Gomora co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sodoma i Gomora

Co to jest SODOMA I GOMORA: wST miasta leżące wpobliżu M. Martwego, których mieszkańcy słynęli zniemoralności irozpusty. Za karę Bóg zesłał na nich deszcz ognia isiarki, amiasta zrównał zziemią. Zkatastrofy ocaleli jedynie Lot ijego rodzina. Niestety, wczasie ucieczki żona Lota, wbrew zakazowi anioła, obejrzała się za siebie iJahwe zamienił ją wsłup soli. S. iG. stały się symbolem zepsucia iseksualnych nadużyć; od nazwy S. wywodzi się termin "sodomia" określający rodzaj dewiacji seksualnej. Sodoma iGomora to tytuł czwartej powieści cyklu M. Prousta Wposzukiwaniu straconego czasu
Definicja Siwa:
Co to jest głównych bogów hinduizmu; król życia iśmierci, niszczy, aby odrodzić; uosobienie najwyższej mądrości isprawiedliwości; bóg falliczny, patron sztuk pięknych itańca; wyobrażany zazwyczaj zczterema sodoma i gomora.
Definicja Sexton Anne:
Co to jest Zaliczana w okolicy S. Plath, R. Lowella i J. Berrymana do kręgu pisarzy konfesyjnych, traktujących twórczość poetycką jako środek do wyrażenia swoich najintymniejszych doznań. Tematem wyznań S sodoma i gomora.
Definicja Skrzydła Gołębicy:
Co to jest Londyn. Kate, piękna młoda kobieta, kocha się wubogim dziennikarzu Mertonie. Miłość ta ma nikłe szanse spełnienia, bo ciotka ijednocześnie opiekunka Kate, Maud Lowder, ma wobec bratanicy ambitniejsze sodoma i gomora.
Definicja Seferis Jorgos:
Co to jest uhonorowany Nagrodą Nobla (1963) za znakomite utwory liryczne, oddające pokłon światu starożytnych Hellenów . Miasto Smyrna (aktualnie Izmir) - miejsce urodzenia S. - znajdowało się w regionie sodoma i gomora.
Definicja Staul Germaine De:
Co to jest krytyk lit., znakomita osobowość swojej epoki. Córka bogatego bankiera i ministra finansów, J. Neckera, dorastała w otoczeniu myślicieli i pisarzy oświecenia, którzy odwiedzali salon jej rodziców. W sodoma i gomora.

Co to jest Sodoma i Gomora znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: