Co to znaczy SKRZYDŁA GOŁĘBICY słownik. Biografia kocha się wubogim dziennikarzu Mertonie. Miłość.

Skrzydła gołębicy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Skrzydła gołębicy

Co to jest SKRZYDŁA GOŁĘBICY: powieść H. Jamesa. Londyn. Kate, piękna młoda kobieta, kocha się wubogim dziennikarzu Mertonie. Miłość ta ma nikłe szanse spełnienia, bo ciotka ijednocześnie opiekunka Kate, Maud Lowder, ma wobec bratanicy ambitniejsze plany. W czasie gdy na scenie pojawia się istota jakby nie ztego świata, Milly Theale - ideał piękna iinteligencji, wokół której krąży widmo zgonu. Dziewczyna nosi wsobie chorobę, na którą zmarli jej rodzice, czyniąc córkę jedyną spadkobierczynią wielkiego majątku. Ze swojego krótkiego pobytu pośród żywych Milly pragnie utworzyć dzieło piękna idobroci. Zgoła inne zamiary przyświecają otoczeniu "gołębicy". Wumyśle Kate rodzi się plan nakłonienia Mertona do rozkochania wsobie ipoślubienia Milly, aby po jej zgonu odziedziczyć cały dorobek. Wówczas ciotka Maud uznałaby Mertona za odpowiednią partię dla bratanicy. Po długich namowach publicysta daje się przekonać. Zauroczona nim Milly zabiera go do swojego pałacu wWenecji. Tu Merton odkrywa fascynujący, wręcz mistyczny wobliczu nieuchronnej zgonu wdzięk swojej towarzyszki. Po jej odejściu nie przyjmie spadku pomimo miłości do Kate
Definicja Sikelianos Angelos:
Co to jest idramaturg. Dążeniem S. było przypomnienie idei starożytnych igrzysk wDelfach, ich wskrzeszenie wświecie współcz., aby ludzkość mogła ponownie zbratać się duchowo. Skutkiem tych starań były igrzyska skrzydła gołębicy.
Definicja Soyinka Wole:
Co to jest i pisarz piszący po z angielskiego:, laureat Nagrody Nobla (1986). Przyszedł na świat w murzyńskiej rodzinie w zach. Nigerii, gdy państwo ten należał jeszcze do imperium brytyjskiego. W 1954 r skrzydła gołębicy.
Definicja Shaw George Bernard:
Co to jest dramaturg ieseista pochodzenia irl., laureat Nagrody Nobla (1925). Genialny samouk ierudyta, nigdy nie ukończył wyższych studiów. W1876 r. opuścił Dublin iwraz zmatką przeniósł się do Londynu, gdzie skrzydła gołębicy.
Definicja Scott Walter:
Co to jest ipowieściopisarz, artysta powieści hist.; od wczesnej młodości zafascynowany historią ifolklorem swojego państwie, jako prawnik zmuszony do częstych podróży służbowych wodległe zakątki Szkocji skrzydła gołębicy.
Definicja Supervielle Jules:
Co to jest nowelista i dramaturg. Ur. w Urugwaju, dokąd regularnie powracał, studiował literaturę hiszp. na uniwersytecie w Paryżu. W latach I wojny światowej, jako żołnierz formacji pomocniczych, przyczynił skrzydła gołębicy.

Co to jest Skrzydła gołębicy znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: