Co to znaczy SINGER ISAAK BASHEVIS słownik. Biografia 1978). Przyszedł na świat wPolsce, na.

Singer aak Bashev co to jest

Czy przydatne?

Definicja Singer Isaak Bashevis

Co to jest SINGER ISAAK BASHEVIS: poeta amer. tworzący wjęz. jidysz, laureat Nagrody Nobla (1978). Przyszedł na świat wPolsce, na Mazowszu, wrodzinie rabinackiej. Po dzieciństwie spędzonym wRadzyminie wyjechał, za odpowiednikiem starszego brata Israela Joszuy, do Warszawy, gdzie na łamach żyd. czasopisma "Literarische Bletter" drukował własne pierwsze opowiadania (Na starość, Kobieta). Utrzymywał się ztłumaczeń zjęz. niem. na jidysz powieści kryminalnych i utworów T. Manna, K. Hamsuna, E.M. Remarquea. Po dojściu Hitlera do władzy wNiemczech iucieczce żony pisarza - komunistki wraz zich jedynym synem do ZSRR, S. zdecydował się na wyjazd do Nowego Jorku. Tu podjął pracę wredakcji "Jewish Daily Forward", anastępnie nawiązał kontakt z czasopismem "Forward", które drukowało wodcinkach jego powieści Rodzina Muszkatów (1945), Dwór iSpuścizna (1953-55). Ztego okresu pochodzi także, ciesząca się niezmienną popularnością, powieść Sztukmistrz zLublina (1958). Utwory S., znane początkowo jedynie wąskiemu kręgowi żyd. środowiska czytającego wjidysz, przetłumaczone na z angielskiego: (spora wtym zasługa S. Bellowa) przyniosły mu światową sławę. Bestsellera- mi wkrajach anglojęzycznych okazały się w szczególności dwie powieści Niewolnik (1962) i Szosza (1978). Autor kilku tomów opowiadań, powieści autobiograficznych iksiążek dla dzieci, wskrzeszał wswoich utworach świat małych miasteczek żyd. na terenie Polski; znostalgią powracał do krainy dzieciństwa; analizował metafizyczne problemy - relacji człowieka do Boga, zawieszenia istoty ludzkiej pomiędzy sacrum aprofanum. Zapytany opowód, dla którego za język swojej twórczości wybrał jidysz, miał odpowiedzieć: "Ja wierzę wzmartwychwstanie. Kiedy zmartwychwstaną miliony ludzi mówiących wjidysz, zapytają, co jest wich języku do przeczytania"
Definicja Samson:
Co to jest sędzia Izraela; pierwsza udokumentowana ofiara fatalnego zauroczenia ; odznaczał się nadludzką siłą, dzięki której dokonywał pogromu pośród Filistynów, narodu wrogiego Izraelitom; zakochał się singer isaak bashevis.
Definicja Sofokles:
Co to jest tragików gr., reformator tragedii; wprowadził na scenę trzeciego aktora, dekoracje sceniczne, ograniczył rolę chóru, rozbudował dialog i akcję. Bohaterów jego sztuk, mimo że nadal są heroiczni singer isaak bashevis.
Definicja Szołochow Michaił Aleksandrowicz:
Co to jest Nagrody Nobla (1965) przyznanej za siłę artystyczną i prawdziwość epopei o dońskim kozactwie w przełomowych dla Rosji czasach . Pochodził z rodz. kozackiej, wychował się w stanicy Wieszenskiej nad singer isaak bashevis.
Definicja Szewczenko Taras:
Co to jest rysownik. Pochodził z rodz. pańszczyźnianego chłopa. Po zgonu rodziców służył na dworze ziemianina Engelhardta, gdzie zauważono jego talent plastyczny i umożliwiono naukę sztuki malarskiej w Wilnie i singer isaak bashevis.
Definicja Strindberg August:
Co to jest dramatopisarz, prozaik, eseista, dziennikarz i pisarz. Tragiczne przeżycia z dzieciństwa, na które złożyła się zgon matki i pięciorga rodzeństwa i brak więzi uczuciowej z ojcem, zaważyły na psychice singer isaak bashevis.

Co to jest Singer Isaak Bashevis znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: