Co to znaczy ŠIMIĆ ANTUN BRANKO słownik. Biografia zrodziny hercegowińskich górali. Wczasie.

Šimić Antun Branko co to jest

Czy przydatne?

Definicja Šimić Antun Branko

Co to jest ŠIMIĆ ANTUN BRANKO: pisarz chorw. zajmujący się także krytyką lit. Pochodził zrodziny hercegowińskich górali. Wczasie edukacji wgimnazjum wZagrzebiu, którą zaczął w1914 r., wydawał czasopisma "Vijavica" i"Juriš". Drukowane wpismach utwory, artykuły, prawie zawsze autorstwa Š., nie podobały się władzom szkoły, które usunęły młodego poetę zgimnazjum. W1924 r. ukazało się kilka numerów "Književnika", kolejnego pisma młodego wydawcy. Wpublikowanych artykułach Š. piętnował modernizm ijego epigonów. Pisarz był orędownikiem awangardy wliteraturze, w okolicy M. Krležy gł. reprezentantem nurtu ekspresjonistycznego. Wswojej literaturze, pisanej wierszem wolnym, dążył do maksymalnej zwięzłości opisu. Jedyny wydany za życia poety tomik, Preobraženja (1920), zwiastuje zmiany wjego twórczości, etapowo odchodzi Š. od maniery ekspresjonistycznej na rzecz konkretyzmu wprezentowaniu egzystencji człowieka. Kluczowym tematem literaturze Š. było dążenie do poznania sensu życia, poczucie nieuchronności zgonu, samotność nękająca człowieka wwielkim mieście
Definicja Sarraute Nathalie:
Co to jest powieściopisarka ieseistka. Urodzona wRosji, jako dziecko wyemigrowała zrodzicami do Francji, gdzie ukończyła studia prawnicze izwiązała się zgrupą pisarzy (M. Butor, A. Robbe-Grillet, C. Simon šimić antun branko.
Definicja Steinbeck John Ernst:
Co to jest pochodzenia niem., laureat Nagrody Nobla (1962). Z wykształcenia i zamiłowania biolog, zanim osiągnął sukces pisarski, zarabiał na życie jako robotnik rolny, aptekarz, zbieracz owoców i dozorca šimić antun branko.
Definicja Shelley Percy Bysshe:
Co to jest pisarz ieseista; przyjaciel G.G. Byrona. Uczeń ekskluzywnej szkoły wEton, student Oksfordu, został usunięty zuczelni za sprawą duchownych przełożonych, których próbował traktatem Opotrzebie ateizmu šimić antun branko.
Definicja Skrzydła Gołębicy:
Co to jest Londyn. Kate, piękna młoda kobieta, kocha się wubogim dziennikarzu Mertonie. Miłość ta ma nikłe szanse spełnienia, bo ciotka ijednocześnie opiekunka Kate, Maud Lowder, ma wobec bratanicy ambitniejsze šimić antun branko.
Definicja Stendhal, Właśc. Henri Beyle:
Co to jest uczestnik wojen napoleońskich we Włoszech, Prusach i Rosji. Pragnął zostać komediopisarzem, ogromnym malarzem ludzkich namiętności , w czasie gdy pierwsze utwory, napisane w Mediolanie, gdzie S šimić antun branko.

Co to jest Šimić Antun Branko znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: