Co to znaczy SIKELIANOS ANGELOS słownik. Biografia starożytnych igrzysk wDelfach, ich wskrzeszenie.

Sikelianos Angelos co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sikelianos Angelos

Co to jest SIKELIANOS ANGELOS: gr. pisarz idramaturg. Dążeniem S. było przypomnienie idei starożytnych igrzysk wDelfach, ich wskrzeszenie wświecie współcz., aby ludzkość mogła ponownie zbratać się duchowo. Skutkiem tych starań były igrzyska w1927 r. Wczasie IIwojny światowej S. brał aktywny udział wruchu oporu, opowiadał się za demokracją ipojednaniem nar. Poglądy itwórczość S. wyrastały zinspiracji myślą, poezją starożytnej Grecji, zjej konfrontacji zosiągnięciami współczesności, łączyły starożytne dziedzictwo zsukcesją kulturowego uniwersum. Utrzymane wmistycznej atmosferze liryki ipoematy S., Jasnowidzący (1907), Prologos sti zoi (cz. 1-4, 1915-17), przywoływały epikę starożytnej Grecji, oddawały hołd przyrodzie, wysiłkowi człowieka, jego sile. Ponadto autor dramatów poet. zawierających motywy mitologiczne, hist., Sybilla (1940), Othanatos tu Digeni (1947), tomiku literaturze zgromadzonych Lirikos wios (t. 1-3, 1947)
Definicja Seferis Jorgos:
Co to jest uhonorowany Nagrodą Nobla (1963) za znakomite utwory liryczne, oddające pokłon światu starożytnych Hellenów . Miasto Smyrna (aktualnie Izmir) - miejsce urodzenia S. - znajdowało się w regionie sikelianos angelos.
Definicja Szabó Magda:
Co to jest autorka dramatów. Ukończyła filologię węg. i klasyczną. Pracowała jako nauczycielka. Debiutowała tomikami poetyckimi Baranek (1947) i Z powrotem do człowieka (1949). Jej psychol.-obyczajowe powieści sikelianos angelos.
Definicja Szałamow Warłam Tichonowicz:
Co to jest ros.; klasyk literatury obozowej. Syn duchownego. W 1926-29 studiował prawo na Uniwersytecie Moskiewskim. Od 1929 r. poprzez około 18 lat przebywał w obozach i więzieniach na Uralu i Kołymie. W 1956 sikelianos angelos.
Definicja Seifert Jaroslav:
Co to jest Pierwszy poeta czeski zaznaczony Nagrodą Nobla (1984) za twórczość przenikniętą zmysłowością, otwartością ibogactwem kreatywnej fantazji, która daje obraz ludzkiej niezłomności iwielostronności sikelianos angelos.
Definicja Sztukmistrz Z Lublina:
Co to jest pióra I.B. Singera, podejmująca problem granic tożsamości narodowej i rel. i konsekwencji ich naruszenia. Jasza Mazur, żyd. cyrkowiec i hipnotyzer, podróżuje z miasta do miasta. Kiedy poznaje Emilię sikelianos angelos.

Co to jest Sikelianos Angelos znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: