Co to znaczy SEIFERT JAROSLAV słownik. Biografia Nobla (1984) za twórczość przenikniętą.

Seifert Jaroslav co to jest

Czy przydatne?

Definicja Seifert Jaroslav

Co to jest SEIFERT JAROSLAV: pisarz czeski. Pierwszy poeta czeski zaznaczony Nagrodą Nobla (1984) za twórczość "przenikniętą zmysłowością, otwartością ibogactwem kreatywnej fantazji, która daje obraz ludzkiej niezłomności iwielostronności". Pochodzący zrobotniczej rodziny S. był samoukiem, nie ukończył żadnej szkoły. Wmłodości zaangażował się wdziałalność partii komunistycznej. Debiutował w1921 r. zbiorkiem Město wslzch utrzymanym wduchu literaturze proletariackiej. Lata 20. to czas bliskich związków S. ztwórcami awangardowymi. W1920 r. założył Stowarzyszenie Artystyczne Devětsil, pozostawał pod wpływem nurtu zw. poetyzmem. Zokresu tego pochodzą tomiki: Na vlnch TSF (1925) - słowo zafascynowania rozwojem cywilizacyjnym, Slavík zapív špatně (1926), Poštovní holub (1929) zawierające przemyślenia nad urodą życia, literaturą wnim schowaną. Wczasie II wojny światowej wtwórczości S. pojawiają się motywy patriotyczne, narodowe, historyczne: między innymi zbiorki Světlem oděn (1940), Kamenn most (1944). Po kilku latach milczenia S. wydał tomik poet. Koncert na ostrově (1965). Wtwórczości powojennej poety (między innymi zbiory Halleyova kometa, 1967; Morov sloup 1971) zauważalny jest mroczny ton, pojawiający się motyw zgonu, podsumowanie własnego życia. S. jest również autorem wspomnień Wszystkie uroki świata (1981)
Definicja Salome:
Co to jest której zmysłowy taniec tak spodobał się Herodowi, iż obiecał ofiarować jej wszystko, czego zapragnie. Za namową swojej matki, Herodiady, oskarżanej poprzez Jana Chrzciciela oniezgodne zprawem seifert jaroslav.
Definicja Sarraute Nathalie:
Co to jest powieściopisarka ieseistka. Urodzona wRosji, jako dziecko wyemigrowała zrodzicami do Francji, gdzie ukończyła studia prawnicze izwiązała się zgrupą pisarzy (M. Butor, A. Robbe-Grillet, C. Simon seifert jaroslav.
Definicja Supervielle Jules:
Co to jest nowelista i dramaturg. Ur. w Urugwaju, dokąd regularnie powracał, studiował literaturę hiszp. na uniwersytecie w Paryżu. W latach I wojny światowej, jako żołnierz formacji pomocniczych, przyczynił seifert jaroslav.
Definicja Shaw George Bernard:
Co to jest dramaturg ieseista pochodzenia irl., laureat Nagrody Nobla (1925). Genialny samouk ierudyta, nigdy nie ukończył wyższych studiów. W1876 r. opuścił Dublin iwraz zmatką przeniósł się do Londynu, gdzie seifert jaroslav.
Definicja Swedenborg Emanuel:
Co to jest przyrody, teolog, mistyk. Pochodził z szanowanej rodziny duchownego. Wykształcenie zyskał w Uppsali, z czasem został czł. tamtejszej Akademii Nauk. W latach 1716-47 pracował w Kolegium Górniczym seifert jaroslav.

Co to jest Seifert Jaroslav znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: