Co to znaczy SEFERIS JORGOS słownik. Biografia znakomite utwory liryczne, oddające pokłon światu.

Sefer Jorgos co to jest

Czy przydatne?

Definicja Seferis Jorgos

Co to jest SEFERIS JORGOS: gr. pisarz ieseista; uhonorowany Nagrodą Nobla (1963) za "znakomite utwory liryczne, oddające pokłon światu starożytnych Hellenów". Miasto Smyrna (aktualnie Izmir) - miejsce urodzenia S. - znajdowało się w regionie Turcji. Po wybuchu Iwojny światowej rodzina pisarza wyemigrowała do Aten, aby uniknąć tureckich prześladowań. Po ukończeniu gimnazjum wAtenach S. studiował prawo na Sorbonie wParyżu, sposobił się do służby dyplomatycznej. W1926 r. podjął pracę wMSZ Grecji. Pobyt wWielkiej Brytanii, wktórej wlatach 1957-62 był ambasadorem, zaowocował fascynacją twórczością T.S.Eliota iproponowanym poprzez niego ideałem bezosobowej wizji świata pozbawionego pierwiastków metafizycznych. Twórczość S., który chciał utrwalić gr. tradycję, ukazać dramatyczne losy współczesnych Greków, będących niczym tułacze zOdysei, cechuje pesymizm wynikający zegzystencjalnych niepokojów charakterystycznych dla XX w. Pojawiający się nieustannie motyw wiecznego wędrowania to odzwierciedlenie losu samego S., wygnańca zukochanej ziemi. Autor zbiorów wierszy (Strofi, 1931; Tetradio Imnasmaton 1928-1937, 1940; Imerolojo katastromatos I, II, III, 1940, 1944, 1955; Piimata, 1977), poematów (Legenda, 1935; Drozd, 1947), esejów oliteraturze ikulturze antycznej, reportaży, dziennika (Meres, t. 1-5, 1975-78). Dokonywał również tłumaczeń na język gr. utworów między innymi T.S.Eliota, W.B.Yeatsa, A. de Musseta, E.Pounda, P.luarda
Definicja Shakespeare William:
Co to jest dramaturg, pisarz, aktor. Mało wiadomo opoczątkach życia itwórczości S. Dokonana rekonstrukcja biografii jest niekompletna, regularnie hipotetyczna. Urodził się wmiasteczku Stratford-on-Avon. Jego seferis jorgos.
Definicja Sagan Françoise, Właśc. F. Quoirez:
Co to jest franc. Zadebiutowała jako 19-latka niewielką powieścią Witaj smutku (1954), która zmiejsca stała się czytelniczym przebojem iprzyniosła pisarce Nagrodę Krytyki i pochwałę samego F. Mauriaca. Pomimo seferis jorgos.
Definicja Szkoła Uczuć:
Co to jest Flauberta, którą sam autor określił jako książkę o miłości, lecz takiej tylko, jaka może aktualnie istnieć - to oznacza kompletnie biernej . W trakcie wakacji spędzanych z matką w Nogent-sur-Seine seferis jorgos.
Definicja Szkarłatna Litera:
Co to jest Hawthornea, której akcja rozgrywa się w purytańskiej Nowej Anglii. Pełen pasji i bezkompromisowy młody pastor, Artur Dimmesdale, ukrywa przed światem swój miłosny związek z piękną hafciarką Hester seferis jorgos.
Definicja Sterne Laurence:
Co to jest angielskiego:, prekursor tak zwany antypowieści (nouveau roman); absolwent Cambridge, jeszcze w okresie studiów przyjął święcenia duchownego anglikańskiego, po czym 20 lat spędził jako wiejski seferis jorgos.

Co to jest Seferis Jorgos znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: