Co to znaczy SCHLEGEL AUGUST WILHELM VON słownik. Biografia ideolog wczesnego romantyzmu; A.

Schlegel August Wilhelm von co to jest

Czy przydatne?

Definicja Schlegel August Wilhelm von

Co to jest SCHLEGEL AUGUST WILHELM VON: bracia; niem. pisarze, teoretycy literatury. F. - gł. ideolog wczesnego romantyzmu; A. - współtwórca ikrzewiciel idei romantyzmu. W1796 r. wJenie bracia skupili wokół siebie grupę pisarzy ustalaną jako tak zwany szkoła wczesnego romantyzmu. Wlatach 1798-1809 wydawali programowe pismo "Athenaeum", na którego łamach F. przedstawiał gł. założenia kierunku, sformułował koncepcję tak zwany estetyki organicznej iteorię ironii romantycznej. Zajmując się także językoznawstwem F. zwrócił uwagę na podobieństwo sanskrytu ijęzyków indoeuropejskich (Ojęzyku imądrości Hindusów, 1808), proponował powstanie gramatyki porównawczej. Był również autorem nie dokończonej powieści Lucinde (1799) idramatu Alarcos (1802). Poglądy F., napisane wskomplikowanej imało przystępnej formie aforyzmów, A. rozwinął dodając swoje przemyślenia iprzedstawił wwykładach Vorlesungen ber schne Literatur und Kunst (1801-04) iÜber dramatische Kunst und Literatur (1809-11). Ponadto był świetnym tłumaczem dzieł Szekspira, P.Calderona na język niem., podjął badania nad językami orientalnymi
Definicja Steinbeck John Ernst:
Co to jest pochodzenia niem., laureat Nagrody Nobla (1962). Z wykształcenia i zamiłowania biolog, zanim osiągnął sukces pisarski, zarabiał na życie jako robotnik rolny, aptekarz, zbieracz owoców i dozorca schlegel august wilhelm von.
Definicja Safona, Safo:
Co to jest zMityleny na wyspie Lesbos; jedna znajwiększych indywidualności poetyckich starożytnej Grecji; przedstawicielka liryki eolskiej. Twórczość S. jest ściśle powiązane zjej działalnością pedagogiczną schlegel august wilhelm von.
Definicja Sześć Postaci Scenicznych W Poszukiwaniu Autora:
Co to jest Pirandella, gdzie postacie sceniczne buntują się wobec decyzji reżysera i autora, zmierzając do samodzielnego kreowania swoich losów jako byty odrębne. Usamodzielnione, popadają w pułapkę udawania schlegel august wilhelm von.
Definicja Svevo Italo, Właśc. Ettore Schmitz:
Co to jest Potomek zamożnej żyd. rodziny, życie związał z Triestem, do którego wrócił po trwającym kilkanaście lat pobycie w Wiedniu, gdzie pracował jako urzędnik bankowy. Dwie pierwsze powieści S., Jedno schlegel august wilhelm von.
Definicja Shaw George Bernard:
Co to jest dramaturg ieseista pochodzenia irl., laureat Nagrody Nobla (1925). Genialny samouk ierudyta, nigdy nie ukończył wyższych studiów. W1876 r. opuścił Dublin iwraz zmatką przeniósł się do Londynu, gdzie schlegel august wilhelm von.

Co to jest Schlegel August Wilhelm von znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: