Co to znaczy SATURN słownik. Biografia przekazów S., po wygnaniu zOlimpu poprzez Zeusa, został po.

Saturn co to jest

Czy przydatne?

Definicja Saturn

Co to jest SATURN: wmit. rzym. bóg rolnictwa, utożsamiany zgr. Kronosem. Wg przekazów S., po wygnaniu zOlimpu poprzez Zeusa, został po Janusie władcą Italii, aczas, wktórym panował, określano jako złoty wiek. Przekazał ludziom zdolność uprawy roli, winnej latorośli, podobno jako pierwszy ustanowił prawa wItalii. WRzymie obchodzono ku jego czci Saturnalia; ustóp Kapitolu w497 r. przed naszą erą powstała poświęcona mu świątynia
Definicja Szewczenko Taras:
Co to jest rysownik. Pochodził z rodz. pańszczyźnianego chłopa. Po zgonu rodziców służył na dworze ziemianina Engelhardta, gdzie zauważono jego talent plastyczny i umożliwiono naukę sztuki malarskiej w Wilnie i saturn.
Definicja Skrzydła Gołębicy:
Co to jest Londyn. Kate, piękna młoda kobieta, kocha się wubogim dziennikarzu Mertonie. Miłość ta ma nikłe szanse spełnienia, bo ciotka ijednocześnie opiekunka Kate, Maud Lowder, ma wobec bratanicy ambitniejsze saturn.
Definicja Sand George, Właśc. Aurora Dupin De Dudevant:
Co to jest przyjaciółka F. Chopina i A. de Musseta. WParyżu, gdzie przebywała od 1831 r., związała się zbohemą artystyczną ilit. Do kręgu jej znajomych należeli: H. Heine, F. Liszt, G. Flaubert, bracia saturn.
Definicja Strindberg August:
Co to jest dramatopisarz, prozaik, eseista, dziennikarz i pisarz. Tragiczne przeżycia z dzieciństwa, na które złożyła się zgon matki i pięciorga rodzeństwa i brak więzi uczuciowej z ojcem, zaważyły na psychice saturn.
Definicja Syzyf:
Co to jest Ajolosa, założyciel Koryntu (Efyry), najprzebieglejszy z ludzi, mąż Merope, jednej z Plejad, tata Glaukosa i Bellerofonta. Uwiódł Antikleję w przeddzień jej ślubu z Laertesem i spłodził z nią saturn.

Co to jest Saturn znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: