Co to znaczy SARRAUTE NATHALIE słownik. Biografia dziecko wyemigrowała zrodzicami do Francji, gdzie.

Sarraute Nathalie co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sarraute Nathalie

Co to jest SARRAUTE NATHALIE: franc. powieściopisarka ieseistka. Urodzona wRosji, jako dziecko wyemigrowała zrodzicami do Francji, gdzie ukończyła studia prawnicze izwiązała się zgrupą pisarzy (M. Butor, A. Robbe-Grillet, C. Simon) tworzących szkołę "nowej powieści" (nouveau roman). Zadebiutowała zbiorem miniatur Tropizmy (1938), którym wyznaczyła kierunek swoich lit. poszukiwań, wykazując, iż słowa raczej ukrywają, niż pokazują prawdziwą rzeczywistość, wprzeciwieństwie do posiadających umiejętność ujawniania iodsłaniania "tropizmów" - wewnętrznych, instynktownych odruchów psychicznych. Własne zainteresowania badawcze S. rozwinęła wformę powieściową wPortrecie nieznajomego (1947), dziele opatrzonym przedmową J.P.Sartrea, wktórej poeta stwierdził, iż wpowojennym zdezintegrowanym ipozbawionym spójnego mechanizmu wartości świecie również iproza powieściowa winna ulec analogicznej dezintegracji. Portret stał się manifestem iewangelią ruchu "nowej powieści". Wtwórczym dorobku S. znalazły się ponadto: powieści Planetarium (1959), Złote owoce (1963), Pomiędzy życiem aśmiercią (1968), sztuki teatralne Milczenie (1967) iKłamstwo (1967) i tom eseistyczny Wiek podejrzliwości (1956), wktórym poetka podważyła znaczenie fabuły ibohatera powieściowego
Definicja Szabó Magda:
Co to jest autorka dramatów. Ukończyła filologię węg. i klasyczną. Pracowała jako nauczycielka. Debiutowała tomikami poetyckimi Baranek (1947) i Z powrotem do człowieka (1949). Jej psychol.-obyczajowe powieści sarraute nathalie.
Definicja Seferis Jorgos:
Co to jest uhonorowany Nagrodą Nobla (1963) za znakomite utwory liryczne, oddające pokłon światu starożytnych Hellenów . Miasto Smyrna (aktualnie Izmir) - miejsce urodzenia S. - znajdowało się w regionie sarraute nathalie.
Definicja Stein Gertrude:
Co to jest powieściopisarka i eseistka. Kształciła się w stanach zjednoczonych ameryki w Radcliffe College, gdzie pod kierunkiem W. Jamesa studiowała psychologię; rozpoczęła także naukę na wydziale medycyny sarraute nathalie.
Definicja Szkarłatna Litera:
Co to jest Hawthornea, której akcja rozgrywa się w purytańskiej Nowej Anglii. Pełen pasji i bezkompromisowy młody pastor, Artur Dimmesdale, ukrywa przed światem swój miłosny związek z piękną hafciarką Hester sarraute nathalie.
Definicja Swift Jonathan:
Co to jest poeta i pamflecista, zdaniem A. Bretona artysta czarnego humoru. Urodzony w Dublinie, krótki czas przebywał w Anglii, gdzie sprawował funkcję sekretarza z angielskiego: męża stanu, sir W. Templea. W sarraute nathalie.

Co to jest Sarraute Nathalie znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: