Co to znaczy SANSKRYT słownik. Biografia przed naszą erą, odgrywający wIndiach iAzji Płd.-Wsch.

sanskryt co to jest

Czy przydatne?

Definicja sanskryt

Co to jest SANSKRYT: klasyczny jęz. Indii ihinduizmu, pochodzący zok. 1500 r. przed naszą erą, odgrywający wIndiach iAzji Płd.-Wsch. rolę analogiczną do tej, jaką wEuropie odgrywały łacina igreka. Wywodził się zdialektów indoeuropejskich, które przybyły na tereny Indii wraz znajeźdźcami zZachodu. S. od początku był w pierwszej kolejności jęz. tekstów rel., naukowych ilit.; wmowie posługiwali się nim jedynie wykształceni bramini. Reguły gramatyczne s. zebrał ipodał wIV w. przed naszą erą Panini. Ws. zostały napisane między innymi Wedy, upaniszady, Ramajana, Mahabharata
Definicja Szkarłatna Litera:
Co to jest Hawthornea, której akcja rozgrywa się w purytańskiej Nowej Anglii. Pełen pasji i bezkompromisowy młody pastor, Artur Dimmesdale, ukrywa przed światem swój miłosny związek z piękną hafciarką Hester sanskryt.
Definicja Saint-John Perse, Właśc. Alexis Saint-Leger:
Co to jest laureat Nagrody Nobla (1960). Potomek starej rodziny kolonialnej zGwadelupy, dyplomata, pełnił stanowisko sekretarza generalnego we franc. MSZ. Nie godząc się zpolityką Ch. de Gaullea, na czas wojny sanskryt.
Definicja Svevo Italo, Właśc. Ettore Schmitz:
Co to jest Potomek zamożnej żyd. rodziny, życie związał z Triestem, do którego wrócił po trwającym kilkanaście lat pobycie w Wiedniu, gdzie pracował jako urzędnik bankowy. Dwie pierwsze powieści S., Jedno sanskryt.
Definicja Staul Germaine De:
Co to jest krytyk lit., znakomita osobowość swojej epoki. Córka bogatego bankiera i ministra finansów, J. Neckera, dorastała w otoczeniu myślicieli i pisarzy oświecenia, którzy odwiedzali salon jej rodziców. W sanskryt.
Definicja Sfinks:
Co to jest potwór o twarzy kobiety, piersiach, łapach i ogonie lwa; uważany za dziecko Echidny i Ortorosa (albo Tyfona), związany z cyklem mitów tebańskich. Hera karząc za zdrożną miłość króla Lajosa do młodego sanskryt.

Co to jest sanskryt znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: