Co to znaczy SALINGER JEROME DAVID słownik. Biografia uniwersytetów, ukończył akademię wojskową.

Salinger Jerome David co to jest

Czy przydatne?

Definicja Salinger Jerome David

Co to jest SALINGER JEROME DAVID: powieściopisarz amer. Niedoszły absol- went dwóch uniwersytetów, ukończył akademię wojskową wValley Forge. Wl. 1942-43 służył warmii na frontach europejskich; brał udział wdesancie normandzkim. Nie uczestniczy wżyciu publicznym, mieszka samotnie wNew Hampshire. Od 30 lat nie wydał żadnej książki. Jedyna powieść S., Buszujący wzbożu (1951), przysporzyła mu wielbicieli na całym świecie. Wdorobku pisarza znajdują się ponadto 3 zbiory opowiadań, publikowanych wlatach powojennych wczasopismach "The New Yorker" i"The Saturday Evening Post": Dziewięć opowiadań (1953), Franny iZooey (1961) i Wyżej podnieście strop, cieśle iSeymour: introdukcja (1963). Wszystkie skupiają się wokół historii żyd.-irl. rodziny Glassów isamobójstwa najstarszego zsześciorga rodzeństwa, Seymoura Glassa. Ujawniają również zainteresowania pisarza buddyzmem zen ichrześc. mistycyzmem, stawiając S.wrzędzie prekursorów nie wszystkich nurtów współcz. kontrkultury. Utwory pisarza tłumaczyli na jęz. pol. M.Skibniewska, A. Glinczanka iK. Zarzecki
Definicja Schlegel August Wilhelm Von:
Co to jest pisarze, teoretycy literatury. F. - gł. ideolog wczesnego romantyzmu; A. - współtwórca ikrzewiciel idei romantyzmu. W1796 r. wJenie bracia skupili wokół siebie grupę pisarzy ustalaną jako tak zwany salinger jerome david.
Definicja Salomon:
Co to jest Batszeby; władca Izraela, zdobył sławę dzięki swojej przysłowiowej już mądrości. Kiedy we śnie objawił się młodemu władcy Bóg izapytał, jaki dar chciałby dostać, S. poprosił o serce pełne rozsądku salinger jerome david.
Definicja Szołochow Michaił Aleksandrowicz:
Co to jest Nagrody Nobla (1965) przyznanej za siłę artystyczną i prawdziwość epopei o dońskim kozactwie w przełomowych dla Rosji czasach . Pochodził z rodz. kozackiej, wychował się w stanicy Wieszenskiej nad salinger jerome david.
Definicja Singer Isaak Bashevis:
Co to jest tworzący wjęz. jidysz, laureat Nagrody Nobla (1978). Przyszedł na świat wPolsce, na Mazowszu, wrodzinie rabinackiej. Po dzieciństwie spędzonym wRadzyminie wyjechał, za odpowiednikiem starszego brata salinger jerome david.
Definicja Smutek Tropików:
Co to jest podręcznik C. Lvi-Straussa, wktórej słynny etnolog snuje rozważania oczłowieku postrzeganym wkontekście cywilizacji różnych od europ. Wspomnienie prymitywnych szczepów (Bororos, Nambikwara, Tupi salinger jerome david.

Co to jest Salinger Jerome David znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: