Co to znaczy SAINT-JOHN PERSE, WŁAŚC. ALEXIS SAINT-LEGER słownik. Biografia rodziny kolonialnej.

Saint-John Perse właśc. Alex co to jest

Czy przydatne?

Definicja Saint-John Perse, właśc. Alexis Saint-Leger

Co to jest SAINT-JOHN PERSE, WŁAŚC. ALEXIS SAINT-LEGER: pisarz franc., laureat Nagrody Nobla (1960). Potomek starej rodziny kolonialnej zGwadelupy, dyplomata, pełnił stanowisko sekretarza generalnego we franc. MSZ. Nie godząc się zpolityką Ch. de Gaullea, na czas wojny wyemigrował do USA. Po powrocie do Francji poświęcił się poezji. Inicjalne utwory S.-J., zaliczane do prozy poetyckiej, weszły wskład zbioru Pochwały (1911-48). Następne tomy to: Anabaza (1924) - przywołująca wspomnienia zdzieciństwa, obraz pejzażu podzwrotnikowego Wygnanie (1942), Deszcze (1943), Śniegi (1944), Wiatry (1946), Gorycze (1957) iKronika (1960). Wcentrum zainteresowania twórczości S.-J. znajduje się człowiek, który dzięki poznaniu zdobywa władzę nad światem, ujarzmia materię. Kunszt S.-J. leży wsprawnym, zrytmizowanym operowaniu symboliką, która czyni zjego literaturze dzieło wizjonerskie, nie pozbawiając go walorów erudycyjnych. Utwory S.-J. odkrył dla pol. czytelnika Z.
Bieńkowski
Definicja Shakespeare William:
Co to jest dramaturg, pisarz, aktor. Mało wiadomo opoczątkach życia itwórczości S. Dokonana rekonstrukcja biografii jest niekompletna, regularnie hipotetyczna. Urodził się wmiasteczku Stratford-on-Avon. Jego saint-john perse, właśc. alexis saint-leger.
Definicja Salome:
Co to jest której zmysłowy taniec tak spodobał się Herodowi, iż obiecał ofiarować jej wszystko, czego zapragnie. Za namową swojej matki, Herodiady, oskarżanej poprzez Jana Chrzciciela oniezgodne zprawem saint-john perse, właśc. alexis saint-leger.
Definicja Sybilla:
Co to jest tradycji imię kapłanki wypowiadającej w ekstazie wyrocznie Apollona. W pierwotnych przekazach mówiono o jednej S., córce Dardanosa z Troi i Neso; jej imieniem zaczęto nazywać potem inne wieszczki saint-john perse, właśc. alexis saint-leger.
Definicja Szkarłatna Litera:
Co to jest Hawthornea, której akcja rozgrywa się w purytańskiej Nowej Anglii. Pełen pasji i bezkompromisowy młody pastor, Artur Dimmesdale, ukrywa przed światem swój miłosny związek z piękną hafciarką Hester saint-john perse, właśc. alexis saint-leger.
Definicja Swedenborg Emanuel:
Co to jest przyrody, teolog, mistyk. Pochodził z szanowanej rodziny duchownego. Wykształcenie zyskał w Uppsali, z czasem został czł. tamtejszej Akademii Nauk. W latach 1716-47 pracował w Kolegium Górniczym saint-john perse, właśc. alexis saint-leger.

Co to jest Saint-John Perse, właśc. Alexis Saint-Leger znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: