Co to znaczy SADOVEANU MIHAIL słownik. Biografia to związek adwokata ichłopki. Matce zawdzięcza.

Sadoveanu Mihail co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sadoveanu Mihail

Co to jest SADOVEANU MIHAIL: poeta rumuński. Późno zalegalizowane małżeństwo rodziców S. to związek adwokata ichłopki. Matce zawdzięcza poeta zainteresowanie wsią, jej problemami, życiem mieszkańców. Na życzenie ojca podjął studia prawnicze, jednak ich nie ukończył. Debiutował jako piętnastolatek drukowanymi wprasie wierszami. Wdalszej twórczości zajmował się wyłącznie prozą. Wlatach 1909-18 był dyrektorem Teatru Narodowego wJassach. Zawsze brał aktywny udział wżyciu państwie, piastował sporo państwowych stanowisk; w1949 r. został prezesem związku pisarzy rum. Współpracował zgrupą tak zwany poporanistów, którzy zajmowali się problemem chłopskim. Ta właśnie dziedzina - obrazy zżycia mołdawskich wsi, miasteczek, lokalny folklor ukazany wcałym swoim bogactwie, piękno krajobrazów różnych regionów Rumunii - pojawia się wcałej twórczości pisarza, który pozostawił po sobie około 100 t. dzieł. Autor między innymi Ţata de dincolo de negură (1926), Hanu-Ancuţei (1928), Fraţii Jderi (cz. 1-3, 1935-42), nacechowanej stylem realizmu socjalist. powieści Mitria Kokor (1949). Powieść Zaginiony (1930) zekranizowano w1969 r
Definicja Szabó Magda:
Co to jest autorka dramatów. Ukończyła filologię węg. i klasyczną. Pracowała jako nauczycielka. Debiutowała tomikami poetyckimi Baranek (1947) i Z powrotem do człowieka (1949). Jej psychol.-obyczajowe powieści sadoveanu mihail.
Definicja Szestow Lew, Właśc. L. Isaakowicz Szwarcman:
Co to jest myśliciel, jeden z wybitniejszych przedstawicieli egzystencjalizmu chrześc. Pochodził z zamożnej rodziny kupieckiej z Kijowa. W Moskwie, Kijowie i Berlinie studiował matematykę i prawo. W 1895 r sadoveanu mihail.
Definicja Singer Isaak Bashevis:
Co to jest tworzący wjęz. jidysz, laureat Nagrody Nobla (1978). Przyszedł na świat wPolsce, na Mazowszu, wrodzinie rabinackiej. Po dzieciństwie spędzonym wRadzyminie wyjechał, za odpowiednikiem starszego brata sadoveanu mihail.
Definicja Sexton Anne:
Co to jest Zaliczana w okolicy S. Plath, R. Lowella i J. Berrymana do kręgu pisarzy konfesyjnych, traktujących twórczość poetycką jako środek do wyrażenia swoich najintymniejszych doznań. Tematem wyznań S sadoveanu mihail.
Definicja Szkarłatna Litera:
Co to jest Hawthornea, której akcja rozgrywa się w purytańskiej Nowej Anglii. Pełen pasji i bezkompromisowy młody pastor, Artur Dimmesdale, ukrywa przed światem swój miłosny związek z piękną hafciarką Hester sadoveanu mihail.

Co to jest Sadoveanu Mihail znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: