Co to znaczy SACHS NELLY słownik. Biografia wraz zizraelskim poetą Szmuelem Josefem Agnonem.

Sachs Nelly co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sachs Nelly

Co to jest SACHS NELLY: niem. pisarka idramatopisarka, której przyznano w1966 r., wraz zizraelskim poetą Szmuelem Josefem Agnonem, Nagrodę Nobla za "znakomite utwory liryczne idramatyczne, analizujące los narodu żydowskiego". Urodziła się wzamożnej żyd. rodzinie. Wczasie II wojny światowej, dzięki pomocy pisarki S.Lagerlf iszwedz. rodziny królewskiej, emigrowała do Szwecji. Inicjalne utwory S. (na przykład Legendy iopowiadania, 1921) nie zyskały szerszego rozgłosu. Uzna- nie zyskała dzięki wierszom, wktórych przedstawiła martyrologię Żydów zczasów hitlerowskiej zagłady i osobisty dramat poszukiwań sensu życia. W nawiązaniu do Biblii, do pism M.Bubera opisywała cierpienia izagładę swojego narodu. Autorka zbiorków Tam, gdzie mieszka zgon (1947), Zaćmienie gwiazd (1949), Inikt nie wie, co dalej (1957), Ucieczka iprzemiana (1959), Podróż wbezpył (1961), Suche nach Lebenden (1971). Wtomie Znaki na piasku (1962) zebrano sztuki teatr.
S. Ponadto autorka przekładów literaturze szwedz. na język niem
Definicja Serce To Samotny Myśliwy:
Co to jest C. McCullers. Małe miasteczko na Południu, mieszkańcy jednej dzielnicy. Niemowa Grawer Singer darzy przyjaźnią Antonapoulosa, również niemowę. Ten ostatni, nie odwzajemniając uczucia Singera, ucieka sachs nelly.
Definicja Sybilla:
Co to jest tradycji imię kapłanki wypowiadającej w ekstazie wyrocznie Apollona. W pierwotnych przekazach mówiono o jednej S., córce Dardanosa z Troi i Neso; jej imieniem zaczęto nazywać potem inne wieszczki sachs nelly.
Definicja Siwa:
Co to jest głównych bogów hinduizmu; król życia iśmierci, niszczy, aby odrodzić; uosobienie najwyższej mądrości isprawiedliwości; bóg falliczny, patron sztuk pięknych itańca; wyobrażany zazwyczaj zczterema sachs nelly.
Definicja Simon Claude:
Co to jest powieściopisarz ieseista, laureat Nagrody Nobla (1985). Zaliczany poprzez krytykę do grona pisarzy tworzących szkołę nowej powieści (M. Butor, A. Robbe-Grillet, N. Sarraute), przeniósł na prozę sachs nelly.
Definicja Shelley Percy Bysshe:
Co to jest pisarz ieseista; przyjaciel G.G. Byrona. Uczeń ekskluzywnej szkoły wEton, student Oksfordu, został usunięty zuczelni za sprawą duchownych przełożonych, których próbował traktatem Opotrzebie ateizmu sachs nelly.

Co to jest Sachs Nelly znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: