Co to znaczy ROETHKE THEODORE słownik. Biografia twórczością lit. zajmował się również.

Roethke Theodore co to jest

Czy przydatne?

Definicja Roethke Theodore

Co to jest ROETHKE THEODORE: pisarz amer. Pochodził zrodziny niem. emigrantów. Poza twórczością lit. zajmował się również działalnością naukową, był wybitnym wykładowcą literatury. W1941 r. wydał debiutancki tomik wierszy Open House, utrzymany wtradycyjnej poetyce. Następny zestaw literaturze, The Lost Son (1948), odegrał przełomową rolę zarówno wtwórczości samego autora, jak iwhistorii amer. literaturze. Równie znaczne były tomiki publikowane wnastępnych latach: Praise to the End (1951), The Waking (1953), Words for the Wind (1958), Dalekie pola (1964). Refleksyjno-intelektualna twórczość R. stanowiła wdobie dominującego po wojnie wliteraturze amer. formalizmu zgoła odmienną propozycję. Wyrastała zducha transcendentalizmu R.W.Emersona, wprowadzała wiersz wolny, otwierała poezję na przeżycia wewnętrzne, podświadome dążenia, sny. R. wskazał na pierwotną, nieuświadomioną spójnię człowieka ze światem odwiecznych praw natury. Jego twórczość, którą uznaje się za zwiastun literaturze konfesyjnej (jej wpływ zauważalny jest na przykład wutworach S.Plath), doceniono już za życia autora, był on laureatem prawie wszystkich znacznych nagród lit., podwójnie Nagrody Pulitzera, National Book Award, Nagrody Bollingena, stypendystą Guggenheima, Forda, Fulbrighta
Definicja Raj:
Co to jest Limy; utwór synkretyczny, zawierający cechy charakterystyczne dla powieści, eseju, poematu, nasycony elementami różnych kultur, mitów Kuby, Ameryki Łacińskiej. Fabuła powieści, której chronologia roethke theodore.
Definicja Ronsard Pierre De:
Co to jest zwany księciem pisarzy, związany zdworem Karola IX, lider Plejady. Była to ekipa 7 pisarzy: P.R., J. du Bellay, P.de Tyard, J. A. de Baďf, E. Jodelle, J. Peletier iR. Belleau, którzy pod kierunkiem roethke theodore.
Definicja Roth Joseph:
Co to jest powieściopisarz inowelista. Urodził się wmieszanej rodzinie austr.-żyd. We Lwowie iWiedniu studiował filozofię igermanistykę. Po Iwojnie światowej jako dziennikarz odbył sporo podróży po Europie roethke theodore.
Definicja Róg Obfitości:
Co to jest obfitość darów bożych, płodność, szczęście; stale napełniał się owocami izbożem. Wywodzi się ze staroegipskiego (Apis) istarokreteńskiego kultu byka, potem jego znaczenie przeniesiono na rogi innych roethke theodore.
Definicja Roche Mazo De La:
Co to jest tworząca wjęzyku z angielskiego: Mieszkała wOntario, silnie związana była zrodzimą prowincją, reprezentowała regionalny prąd wliteraturze kanadyjskiej. Popularność zyskała jako autorka wielotomowego roethke theodore.

Co to jest Roethke Theodore znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: