Co to znaczy PENELOPA słownik. Biografia inimfy Periobi (albo Polykasty), rozsławiona w pierwszej.

Penelopa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Penelopa

Co to jest PENELOPA: wmit. gr. żona Odyseusza, królowa Itaki, córka Ikariosa inimfy Periobi (albo Polykasty), rozsławiona w pierwszej kolejności dzięki Odysei, wktórej występuje jako wierna żona. Istnieją dwa przekazy na temat ożenku P. zOdyseuszem: P. była nagrodą dla Odyseusza za zwycięstwo wbiegu bądź wyrazem wdzięczności Ikariosa dla Odyseusza. Gdy ten wyruszył na wojnę trojańską, P. pozostała wraz zmałym synkiem Telemachem wItace. Poprzez 20 lat dochowywała wierności mężowi, aczkolwiek wielu zalotników starało się ojej rękę. Pragnąc odrzucić natrętne umizgi izyskać na czasie obiecała, że decyzję owyborze męża podejmie wtedy, gdy utka całun dla Lertesa, ojca Odyseusza; wnocy pruła to, co zrobiła wdzień. Po 3 latach wykorzystywana wydała jej podstęp, P. nie mogła dłużej zwlekać zodpowiedzią. Wtedy do Itaki wprzebraniu żebraka wrócił Odyseusz, rozprawił się zzalotnikami, dał się rozpoznać wiernej małżonce iznowu objął władzę wswoim królestwie. Ztradycji pohomeryckiej pochodzą inne wersje losów P. (na przykład ojej występnych miłostkach przed powrotem Odyseusza)
Definicja Pascal Blaise:
Co to jest filozof, fizyk imatematyk, współtwórca rachunku prawdopodobieństwa ianalizy matematycznej. Nieprzeciętnie uzdolniony, jako 20-letni młodzieniec opublikował pierwszą rozprawę matematyczną (Rozprawa penelopa.
Definicja Pasolini Pier Paolo:
Co to jest ireżyser. Absolwent uniwersytetu wBolonii, gdzie ukończył studia filologiczne, uległ fascynacji literaturą ludową idialektalną, czego wyrazem stało się opracowanie kilku antologii tej literaturze i penelopa.
Definicja Piana Złudzeń:
Co to jest reprezentatywna dla twórczości pisarza czerpiącego obficie zdoświadczeń surrealizmu, kreującego wswoich utworach fantazyjny świat, pełen niebywałych wydarzeń iabsurdalnych sytuacji. Młody mężczyzna penelopa.
Definicja Pytia:
Co to jest Kapłanka w świątyni Apollona w Delfach; siedziała na trójnogu i w ekstazie (pod wpływem kadzideł albo wyziewów ze szczeliny ziemi) wypowiadała własne wyrocznie. Nad wejściem do świątyni wisiał napis penelopa.
Definicja Posejdon:
Co to jest syn Kronosa iRei, brat Zeusa iHadesa. Od Iliady datuje się władza P. nad morzami, jeziorami, źródłami istrumieniami (rzeki mają swoje bóstwa), moc wszczynania burzy morskiej itrzęsienia ziemi penelopa.

Co to jest Penelopa znaczenie w Słownik bohaterów P .

  • Dodano:
  • Autor: