Co to znaczy ORESTES słownik. Biografia Agamemnona spod Troi izamordowaniu go poprzez Klytajmestrę.

Orestes co to jest

Czy przydatne?

Definicja Orestes

Co to jest ORESTES: wmit. gr. syn Agamemnona iKlytajmestry. Po powrocie Agamemnona spod Troi izamordowaniu go poprzez Klytajmestrę iAjgistosa siostra O. Elektra, bojąc się ożycie chłopca, potajemnie wysłała go do króla Fokidy Strofiosa. O. wychowywał się zjego synem Pyladesem. Gdy O. dorósł, Apollon nakazał mu pomścić zgon ojca; O. przybył do Argos, gdzie zpomocą Elektry iPyladesa zamordował Klytajmestrę iAjgistosa, wtedy zaczęły ścigać go erynie. W Delfach został oczyszczony poprzez samego Apollona, lecz i to nie wyzwoliło go od erynii, musiał stanąć przed sądem; na ateńskim Areopagu za wstawiennictwem Ateny uwolniono go od winy ikary. Aby szaleństwo opuściło go ostatecznie, udał się wraz zPyladesem do Taurydy po posąg Artemidy; tam bohaterzy zostali uwięzieni iprzeznaczeni na ofiarę dla bogini. Uwolniła ich Ifigenia, siostra O. Po powrocie do ojczyzny O.odzyskał królestwo Agamemnona, rządził wArgos, Mykenach iSparcie; ożenił się zcórką Menelaosa iHeleny Hermioną, która dała mu syna Tisamenosa. Zmarł w90 roku życia. Do naszych czasów zachowały się: fresk zPompejów; O. iPylades przed Ifigenią iToasem (Iw.), fresk zEfezu (II w.). Dzieje O. były tematem wielu tragedii, między innymi Ajschylosa (trylogia Oresteja), Eurypidesa (Orestes), Voltairea, A.Suarsa, J.P.Sartrea, J.Anouilha
Definicja Owidiusz, Publius Ovidius Naso:
Co to jest rzym.; związany zkołem poetyckim Mesali. W8r. znie tłumaczonych przyczyn zesłany poprzez cesarza Oktawiana Augusta do Tomi (dziś Konstanca), zmarł na wygnaniu. Jego majątek autorski obejmuje: elegie orestes.
Definicja Opera Za Trzy Grosze:
Co to jest którego temat zaczerpnął autor zOpery żebraczej (1728) z angielskiego: poety J.Gaya, aakcję umieścił wkołach londyńskiego półświatka. Utwór, wymierzony wsystem kapitalistyczny, ujawnia brak różnic orestes.
Definicja Okeanos:
Co to jest najstarszy z tytanów, syn Uranosa iGai, mąż swej siostry Tethys, uosabiającej kobiecą siłę rozrodczą morza. Wedle pierwotnych wyobrażeń kosmogenicznych (na przykład uHomera) O.był ogromną rzeką orestes.
Definicja Otello:
Co to jest ukazujący jednostkę dręczoną chorobliwą zazdrością. Dowódcą weneckiej armii jest Maur Otello, który poślubia Desdemonę. Demoniczny Jago, rozczarowany swymi niespełnionymi nadziejami, rozpoczyna orestes.
Definicja Ostatni Mohikanin:
Co to jest Coopera. Jest rok 1757. Córki z angielskiego: pułkownika Munro, dowódcy obleganego poprzez Francuzów fortu William Henry, udają się do ojca. Towarzyszy im major Duncan Heyward, narzeczony jednej orestes.

Co to jest Orestes znaczenie w Słownik bohaterów O .

  • Dodano:
  • Autor: